השר כ"ץ: "חברי הרשימה המשותפת – מחבלים בחליפות"

כ"ץ: "חברי הרשימה המשותפת – מחבלים בחליפות"

שר החוץ השמיע ביקורת קשה על הרשימה שזכתה ב-15 מנדטים. ח"כ כסיף בתגובה: "הטרוריסטים הם אתה וחבריך". ח"כ ג'בארין פנה ליועמ"ש לפתוח בחקירה עקב דבריו של כ"ץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר התחבורה ישראל כ"ץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"מחבלים בחליפות", כך כינה היום (ראשון) שר החוץ ישראל כ"ץ את חברי הרשימה המשותפת בכאן רשת ב. בריאיון לבחצי היום עם אסתי פרז אמר כ"ץ: "שמענו את בני גנץ מדבר על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת חברי הרשימה המשותפת. לא היה דבר כזה, כולל רבין. הם יצאו נגד החלטת הליגה הערבית להכיר בחיזבאללה ארגון טרור. הם מחבלים בחליפות או תומכי מחבלים בחליפות".

ח"כ יוסף ג'בארין מהרשימה המשותפת הגיב לדברי השר כ"ץ בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "הסתה פרועה כלפי הציבור הערבי ונבחריו. היא חמורה במיוחד כשהיא מגיעה משר בכיר בממשלה. זה המשך להסתה הפרועה של רה"מ. נפנה ליועמ"ש לפתוח בחקירה נגד השר כ"ץ ועל ההתבטאויות הגזעניות שאנו שומעים באחרונה".

ח"כ ג'בארין פנה בהמשך היום ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לפתוח בחקירה בעקבות דבריו של כ"ץ וראש הממשלה בנימין נתניהו אמש. ג'בארין הוסיף כי "כשהכיסאות של נתניהו ושריו רועדים, הם פונים להסתה ולדה-לגיטימציה נגד נבחרי ציבור ומתירים את הדם שלנו".

ח"כ עופר כסיף מהמשותפת הגיב בחריפות וכתב: "הטרוריסטים הם אתה וחבריך, המפעילים את כל כוחה של המדינה נגד אזרחי המדינה ונגד נתיני הכיבוש הפלסטינים הכלואים בשטחים הכבושים. אנחנו נעשה הכול כדי להפיל את השלטון הגזעני שלכם ולהביא לעתיד משותף, ללא גזענות ואלימות".

ח"כ היבה יזבק הוסיפה: "כישלון הליכוד הופך להסתה מסוכנת וחסרת רסן נגד נבחרי הציבור הערבי. "מחבלים בחליפות" זה שם קוד יפה ל"הפסדנו בבחירות ואנו לא יודעים להתמודד עם זה". נמשיך להגדיל את כוחנו גם אחרי שחבורת הגזענים של נתניהו לא תהיה בממשלה״.

האזינו לריאיון עם השר כ"ץ בכאן רשת ב

הפופולריים