"אין מנוס מבגידה": איך מונעים בחירות רביעיות? | שיחת השבוע

"אין מנוס מבגידה": איך מונעים בחירות רביעיות?

ארבעה ימים עברו מאז הבחירות, והוויכוחים במערכת הפוליטית רק גוברים. האם יש דרך לצאת מהפלונטר הפוליטי? | שיחת השבוע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיחת השבוע 06.03, בן דרור ימיני
צילום: שיחת השבוע 06.03, בן דרור ימיני

ארבעה ימים עברו מאז הבחירות, והוויכוחים במערכת הפוליטית רק גוברים. האם יש דרך לצאת מהפלונטר הפוליטי, או שאנחנו בדרך לבחירות רביעיות? אלוף בן - העורך הראשי של עיתון "הארץ", בן דרור ימיני - בעל טור בידיעות אחרונות, עפיף אבו מוך - פרשן באתר "אל-מוניטור", גלית דיסטל-אטבריאן - כתבת ומגישה בכאן דיגיטל ויעקב ברדוגו - פרשן פוליטי בגלי צה"ל, מנסים לענות על השאלה הקשה.  

"אחדות היא התאבדות מבחינת גנץ" אמר עורך עיתון "הארץ" והוסיף: "למה לנתניהו לקיים את הרוטציה? פרס קיים אותה והוא לא נשאר ראש ממשלה ולא נבחר יותר". ברדוגו ציין כי אין שום אפשרות להקים ממשלת אחדות: "מי השחקנים שיהיו צריכים ליצור את זה? נשיא המדינה? בעיני זה גדול עליו. אנחנו בסיטואציה חמורה יותר מאשר בהסכמי אוסלו". 

בן דרור ימיני ציין כי כדי לצאת מהפלונטר, אין מנוס מבגידה: "אני בחרתי כחול לבן ואני מצפה מהם היום שיפרו את ההבטחה שלהם"

דיסטל-אטבריאן טוענת שיו"ר ישראל ביתנו שם את חלק ממצביעיו במצב מאוד בעייתי: "ליברמן טרף את הקלפים. יש פה שבעה מנדטים של אנשים, שבהרבה מובנים הם יותר ימניים מהליכודניקים, שאיכשהו חוברים ליזבק". בן דרור ימיני ציין כי כדי לצאת מהפלונטר, אין מנוס מבגידה: "אני בחרתי כחול לבן ואני מצפה מהם היום שיפרו את ההבטחה שלהם". 

אבו מוך דיבר על ממשלה שמורכבת מכחול לבן, העבודה-גשר-מרצ, ונתמכת מבחוץ על ידי הרשימה המשותפת וישראל ביתנו. "המטרה של הממשלה הזו היא להוציא את נתניהו מבלפור" אמר אבו מוף והוסיף כי "כמה חודשים אחרי זה - כנראה שנלך שוב לבחירות". ברדוגו טוען כי המשבר האמיתי הוא חוסר האמון הציבורי במערכת המשפט: "זה גדול נתניהו. גם אם הוא יוצא החוצה זה לא פותר את חוסר האמון במערכות השיפוטיות בישראל. ראש הממשלה כבר לא שחקן". 

הפופולריים