גנץ: הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה

גנץ: הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה

יו"ר כחול לבן כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי נתניהו מתעלם מתוצאות הבחירות • נתניהו צייץ כי הוא מתכוון לקיים "כנס חירום" במוצאי שבת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בנימין נתניהו
צילום: צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל, פלאש 90

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, כתב היום (שישי) בחשבון הפייסבוק שלו כי ההסתה לאלימות "עוברת כל גבול" וכי "אם לא נתעורר, הרצח הפוליטי הבא – מעבר לפינה". לדבריו, ראש הממשלה בנימין נתניהו מתעלם מתוצאות הבחירות, ומוכן לשרוף הכל כדי להימלט ממשפט. עוד כתב גנץ כי הוא מתכוון למצות את תוצאות הבחירות ולעשות הכל כדי להרכיב ממשלה טובה למדינת ישראל. לדבריו, יש הרבה אופציות על השולחן ועל כולן נשמע בזמן הקרוב.

במקביל, ראש הממשלה נתניהו תקף את בכירי כחול לבן ואמר: "אני פונה לבני גנץ, גבי אשכנזי ובוגי יעלון, שלושה רמטכ"לים לשעבר, אתם עושים דבר לא יאומן. אתם מפקידים את גורל המדינה ומפתחות הממשלה בידי תומכי הטרור שברשימה המשותפת. צריך לעצור את החרפה הזאת. במוצאי שבת אני אקיים כנס חירום לעצירת גניבת הקולות, ואני אעשה זאת בהתאם להוראות משרד הבריאות. בצורה דיגיטלית, לכמה מוקדים ברחבי הארץ. אנחנו לא ניתן שזה יקרה".

הליכוד הודיע היום כי יעתור לבג"ץ בדרישה לאפשר לו לעיין מיידית בפרוטוקולים של כל הקלפיות בארץ. זאת, לטענת המפלגה, כדי לתקן שגיאות ברישום התוצאות והקלדתן. במפלגה עלו טענות על זיופים, ונטען שחלק מהבקשות מהוועדה לא התקבלו. 

מהליכוד נמסר: "הליכוד רואה בחומרה רבה את הסחבת המכוונת בהעברת הפרוטוקולים וגיליונות הספירה של הקלפיות. חרף פניות חוזרות ונשנות אנו נענים בשלל תירוצים הזויים ובלתי מתקבלים על הדעת. העיון בגליונות הספירה של כל הקלפיות ותיקון השגיאות חייבים להיעשות עוד בטרם יפורסמו ברשומות תוצאות הבחירות". 

הפופולריים