הליכוד: נעתור לבג"ץ שיאשרו לבחון מיידית את הפרוטוקולים מהקלפיות

הליכוד יעתור לבג"ץ: דורש פרוטוקלים מהקלפיות
במפלגה דורשים לאפשר להם לעיין מיידית בגליונות ההצבעה בכל הקלפיות. זאת כדי לתקן שגיאות ברישום התוצאות והקלדתן. מהליכוד נמסר שעד כה הגיעו 90% מהחומר לידיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפי ביום הבחירות מועד א, 09.04.2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הליכוד הודיע היום (שישי) כי יעתור לבג"ץ בדרישה לאפשר לו לעיין מיידית בפרוטוקולים של כל הקלפיות בארץ. זאת, לטענת המפלגה, כדי לתקן שגיאות ברישום התוצאות והקלדתן. במפלגה עלו טענות על זיופים, ונטען שחלק מהבקשות מהוועדה לא התקבלו. 

מהליכוד נמסר כי "הליכוד רואה בחומרה רבה את הסחבת המכוונת בהעברת הפרוטוקולים וגיליונות הספירה של הקלפיות. חרף פניות חוזרות ונשנות אנו נענים בשלל תירוצים הזויים ובלתי מתקבלים על הדעת. העיון בגליונות הספירה של כל הקלפיות ותיקון השגיאות חייבים להיעשות עוד בטרם יפורסמו ברשומות תוצאות הבחירות". 

בתוך כך, חברי נשיאות ועדת הבחירות, הכוללת את נציגי כלל הסיעות, מסרו שהם מוקיעים ודוחים כל אמירה המייחסת ומרמזת ליו״ר הוועדה השופט ניל הנדל מעורבות פוליטית כלשהיא בתוצאות הבחירות. בהודעתם נמסר שהשופט הנדל יחד עם הנהלת הועדה ועובדיה פועלים במסירות והגינות למען ניהול הליך דמוקרטי והוגן. רמיזות שקריות אנונימיות המטילות ספק ביושרת יו״ר הועדה איננה מקובלת ופוגעת באמון הציבור.

בליכוד פרסמו הבהרה כי אתמול הועברו אתמול כמחצית מהחומר המבוקשים לידי המפלגה, ולאחר עבודה מאומצת – הועברו לנציגי הליכוד הבוקר הושלמה לכמעט 90% מכלל החומר המבוקש.

ועדת הבחירות, על עובדיה ומנהליה, בראשות כבוד השופט ניל הנדל, עמדה במערכת הבחירות הזו בצורה מעוררת כבוד תוך שמירה על הגינות וטוהר הבחירות. אנו מגנים כל כל ניסיון להטיל דופי בפעילותם.

אתמול הדפה מנכ"לית הוועדה אורלי עדס את התלונות ואמרה בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב: "מודה ומתוודה שלא מבינה על מה מדברים, כל ההחלטות היו שקופות. לומר שכל התוצאות מזויפות זאת אמירה קשה מאוד, לא מדויקת בלשון המעטה".

לדבריה, "יכול להיות שיש מקרים, יש מקרים שגם אנחנו חושבים שיש קלפיות שצריך להציף. אבל לבוא ולומר שהכל לא תקין? אנחנו בודקים כל פנייה, גם מהליכוד, יש תהליכי בדיקה גם מדיווחי ציבור ודיווחי משטרה. אני עובדת ציבור ולכן לא יכולה לענות, למה מעלים את הטענות הזאת נגדנו - אשאיר לאחרים לפרש".

הפופולריים