רגב: יוזמת החוק נגד נתניהו - בבחינת הפיכה

רגב: יוזמת החוק נגד נתניהו - בבחינת הפיכה

השרה בריאיון לכאן רשת ב: "בכחול לבן אמרו שהם מתנגדים למתווה הנשיא, אז עכשיו הם יהיו בעד? צריך לגנוז מיד את החוק של טיבי וגנץ, זו פשוט גניבת בחירות והפיכה, זה חוק שמבטל את החלטת הרוב"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מירי רגב ובנימין נתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה הבוקר (חמישי) כי יוזמת החוק של כחול לבן שלפיה ראש ממשלה אשר נאשם לא ימשיך בתפקידו - הוא בבחינת הפיכה. בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמרה רגב: "בכחול לבן עושים הכול כדי להימנע מזה שנתניהו יישאר במערכת, הם לא מבינים ש-36 מנדטים בחרו בו באופן אישי. הרוב הציוני בעדו. גנץ וליברמן הטעו את הציבור, שרובו יהודי-ציוני". 

בהתייחס לאפשרות להחלת מתווה נשיא המדינה ראובן ריבלין, אמרה רגב: "בכחול לבן אמרו שהם מתנגדים למתווה הנשיא, אז עכשיו הם יהיו בעד? צריך לגנוז מיד את החוק של טיבי וגנץ, זו פשוט גניבת בחירות והפיכה, זה חוק שמבטל את החלטת הרוב". 

האזינו לריאיון עם רגב בכאן רשת ב

על גיוס "עריקים" מכחול לבן לליכוד, אמרה השרה כי "כשאנשים עוברים משמאל לימין זו עריקה ובגידה, וכשעוברים מהימין לשמאל זה פאר הדמוקרטיה. אין כאן עניין של הוגן או לא, יש פה פוליטיקה".

שר החוץ ישראל כץ התייחס בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית הבוקר הזה להצעה: "אני לא זוכר מדוע ב-2008 הצבעתי נגד ההצעה, אני לא יודע למה נתניהו תמך בה, אבל הנסיבות כיום שונות. היו שלוש מערכות בחירות שבהן נבחר נתניהו. הכרעה חסרת תקדים. מה הם רוצים? לבטל את תוצאות הבחירות -זה לא יהיה. הציבור מרגיש שהדבר הזה לא סביר. צריך לתת להליך להתנהל, להטיל את ההרכבה על נתניהו, כי אין 62 לממשלה אלטרנטיבית לנתניהו.

האזינו לריאיון עם כץ בכאן רשת ב

בד בבד, בתוכנית "הבוקר הזה" דווח כי חלק מאנשי כחול לבן מתלבטים לגבי קידום החוק. אנשים במפלגה מביעים חשש מכך שאמנם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, יסייע להם להעביר את החוק, אך לאחר שזה יעבור ונתניהו יוזז הצידה - יחזור ליברמן לגוש הימין-חרדים ויקים איתם ממשלה. לדברי אותם גורמים בכחול לבן, לליברמן אין בעיה עם הליכוד אלא רק עם נתניהו אישית, ולכן אם נתניהו ייחסם ולא יוכל לכהן כראש ממשלה הדבר יקל על ליברמן לחזור בחזרה ולהיות חלק מגוש הימין-חרדים. "יכול להיות מצב שבמו ידינו אנחנו מסייעים להקים ממשלת ימין, באמצעות החוק שיזיז את נתניהו, ולכן צריך לשקול מחדש את הנושא", אמר אחד הגורמים בכחול לבן.

בהכנת הידיעה השתתף זאב קם

  

הפופולריים