כשביבי השובב ניצח את נתניהו הישן: כך החזיר רה"מ את המנדטים האבודים

כשביבי השובב ניצח את נתניהו הישן

ברגע השפל של הבחירות הקודמות, הבין נתניהו שהגיע הזמן לשנות אסטרטגיה, והחליט לחזור לשטח ולפגוש את הבוחרים שלו מקרוב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ראש הממשלה
צילום: צילום: אוליביה פיטוסי

המנצח של הבחירות, או לפחות זה שנתפס כמנצח, בנימין נתניהו - נולד מחדש. במערכת הבחירות הזו הוא השקיע מאמץ אדיר. ראינו ביבי רץ, עולה, יורד, נכנס לבתים, יוצא מבתים, מדבר, מסתחבק. הוא הרגיש מחדש את הריח של האנשים בקמפיין הזה. ראיתי תמונה שלו בתחנת דלק מתדלק, מי ראה לאחרונה ביבי כזה?

כשחשבתי על הקמפיין הזה של נתניהו, פתאום נזכרתי בטיסה שלי עם ראש הממשלה חזרה מסוצ'י שברוסיה. הוא נסע אז לפגוש את ולדימיר פוטין, ואני הייתי שם כחלק ממשלחת העיתונאים שיצאה איתו שיצאה איתו.

כבר אז גיליתי שראש הממשלה נתניהו הוא בעצם ביבי די שובב שיודע לשחק אותה. בתדרוך שעשה במטוס, הוא פתאום נעצר ואמר: "תגידו חבר'ה, אני יכול לבוא לישון כאן אצלכם? כי שם מקדימה נורא נורא צפוף. אני יכול לקחת פה איזו שלישייה? לשים ת'ראש ולבוא לישון?". כזה ביבי הוא נהיה עכשיו.

בחירות 2020: תוצאות האמת המתעדכנות - גוש הימין-חרדים עם 58 מנדטים, גוש המרכז-שמאל עם 55

בבחירות הקודמות הוא אמר, גם לי בין השאר: "אני אגיד כל הזמן 'אנחנו מפסידים, מפסידים, מפסידים', ואתם תראו שככה ננצח". הפעם הוא השתנה. הוא אמר: "אנחנו מנצחים, אנחנו חזקים, אנחנו מובילים, חסר לנו עוד קצת כדי לנצח את הבחירות האלה". וזה כל כך מתאים לו להיות כזה, והוא גם מאוד נהנה מזה. האיש נהנה מלהסתובב, מלפגוש אנשים, לצחוק עם אנשים, להתחבק עם אנשים.

בבחירות הקודמות נתניהו הבין שמה שהוא עושה לא נכון. כנראה בקמפיין של הפריימריז בתוך הליכוד הוא פתאום הרגיש את הקהל. זה מדהים לראות בן אדם שמצליח ככה להניע אנשים, ולבצע פעולה של הצבעה עבורו. הוא "מוטיבייטור" כזה, וזה בא לידי ביטוי בקלפיות. זה לא עובד דרך הרשתות החברתיות. אני בא אליו, הוא רואה אותי, אני רואה אותו - ככה מנצחים.

הפופולריים