נתניהו: "הספידו אותנו, הפכנו לימון ללימונדה"

נתניהו: "הספידו אותנו, הפכנו לימון ללימונדה"

ראש הממשלה בנאום אחרי תוצאות המדגמים שחוזות לגוש הימין 59 מנדטים: "זהו ניצחון נגד כל הסיכויים". נתניהו הצהיר על מטרות ממשלתו הבאה - החלת ריבונות בבקעת הירדן, ברית הגנה עם ארצות הברית, הסכמי שלום עם מדינות ערב ורפורמות כלכליות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו שרה
צילום: צילום: אוליביה פיטוסי

לאור תוצאות המדגמים המצביעות על יתרון משמעותי למפלגת הליכוד על פני כחול לבן, התייצב לפנות בוקר (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני תומכיו בגני התערוכה בתל אביב ונשא דברים: "זה לילה של ניצחון ענק".

תוצאות האמת זורמות: הצטרפו לשידור החי בכאן 11

"זהו ניצחון נגד כל הסיכויים, כי עמדנו מול כוחות אדירים שכבר הספידו אותנו", אמר נתניהו. "יריבינו אמרו שתם עידן נתניהו ובכוחות משותפים הפכנו את הקערה על פיה והפכנו את הלימון ללימונדה. עברנו עיר עיר, שכונה שכונה, רחוב רחוב, חרשנו את המדינה. אני זוכר את הניצחון הראשון שלנו ב-96, שהיה היסטורי. והניצחון הזה הוא מתוק לא פחות אם לא יותר - ניצחון גדול עוד יותר".

צפו בנאום המלא של בנימין נתניהו במטה הליכוד

נתניהו הציב בנאומו כמה מטרות לממשלתו החדשה, בהם החלת ריבונות ישראלית על בקעת הירדן, כריתת ברית הגנה עם ארצות הברית, כינון יחסים דיפלומטיים עם מדינות ערביות ומוסלמיות מובילות והנהגת רפורמות כלכליות. נתניהו לא התייחס למשפט בו הוא יעמוד לדין. 

תוצאות המדגמים הראשוניות הצביעו על 60 מנדטים לגוש התומך בנתניהו - תוצאות שהולידו חגיגות ניצחון במטות הליכוד ומפלגות הגוש. עם עדכון תוצאות המדגמים בשעה אחת לפנות בוקר שהראה כי גוש הימין עומד על 59 מנדטים, ניכר כי בשתי המחנות ימתינו בכליון עיניים לתוצאות האמת, כולל קולות המעטפות הכפולות. 


עם פרסום המדגמים בשעה 22:00, הגיב נתניהו ואמר כי זה "ניצחון גדול". ראש הממשלה התקשר לראשי מפלגות גוש הימין - אריה דרעי, יעקב ליצמן ורפי פרץ והודה להם על התמיכה בו. חגיגות ניצחון נצפו במטות הליכוד, ש"ס, יהדות התורה וימינה. שר המשפטים אוחנה, מהפוליטיקאים הקרובים ביותר לבני ביתו של נתניהו, אמר שמדובר ב"ניצחון אדיר" לליכוד.

הפופולריים