בחירות בצל הבידוד מחשש לקורונה: "אבא שלי לא סגור אם להצביע"

בחירות בצל הקורונה: "אבא לא סגור אם להצביע"

צעירה בבידוד בית לכאן רשת ב: אני אצביע. אבא שלי גם בבידוד ומפחד לצאת החוצה • ד"ר שלמון, מצוות הקורונה במשרד הבריאות: "חובה עלינו לאפשר לכל אזרח להצביע" | האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוהל הצבעה ייעודי בת"א לנמצאים בבידוד ביתי מחשש לקורונה
צילום: צילום: פלאש 90

קשת נוצקי, שנמצאת בבידוד בית אחרי שחזרה ממילאנו, אמרה היום (שני) לכאן רשת ב כי היא מתכוונת ללכת להצביע, אך אביה, שנמצא בבידוד גם כן, חושש לצאת. "בחמישי בבוקר אמרו לי ללכת לעבודה כרגיל ופתאום בצוהריים אמרו לי להישאר בבית אחרי שעבדתי ארבעה ימים בתור גננת", סיפרה לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן".  

האזינו לריאיון על הבחירות בצל הקורונה בכאן רשת ב

על הקלפיות המבודדות סיפרה: "אני אמורה ללכת להצביע באצטדיון נתניה. אני נוסעת לבד עם הרכב שלי. איך זה הגיוני שהייתי ארבעה ימים בחוץ ועכשיו אני צריכה לשבת בבית? אבא שלי גם בבידוד והוא עוד לא סגור על עצמו אם להצביע. זה ממש מעצבן אותו, זה מלחיץ אותו. אנשים מפחדים להתקרב אליו אז הוא אומר, 'זה לא הגיוני שאני יוצא מהבית. אם אני בבידוד אז אני בבידוד'. הוא אפילו לא יוצא לחצר".

ד"ר אשר שלמון, מנהל המחלקה ליחסים בין־לאומיים בהנהלת משרד הבריאות וחלק מצוות הקורונה, אמר בכאן רשת ב: "חובה עלינו לאפשר לכל אזרח להצביע גם אם זה כרוך קצת בבלגן. ככל שאחוז ההצבעה יהיה גבוה יותר – כן ייטב".

על כך ששולחים את כל מבודדי הבית להצביע ביחד ואולי להיחשף לקורונה אמר: "המטרה היא לאפשר לאנשים להצביע ולמנוע מגע. ברור לנו שרוב המבודדים לא נדבקו בווירוס. אבל עשרה אנשים יכולים להדביק אלפים ועשרות אלפים. ברצוננו, אם חלילה, מישהו מהמבודדים יחלה – נוכל לבודד את המגעים שלו.

"אנשי מגן דוד אדום התנדבו לשמש חברי ועדת קלפי. המטרה זה ליצור שטח פתוח ולמנוע המתנות צפופות, זיהוי מרחוק, מתן המעטפה מרחוק ושלשול המעטפה לקלפי. 6,000 איש נמצאים בבידוד. יש עוד אנשים שנמצאים בבידוד ולא טרחו להירשם".

אמש עלה בשלושה מספר הישראלים שנדבקו בנגיף. מצבם קל והם אושפזו בבידוד במתחם המיועד לכך בבית החולים שיבא בתל השומר. שניים מהם, בני משפחה ממושב בדרום הארץ, ביקרו באיטליה ונדבקו בתחומה. נוסף עליהם נדבקה בנגיף חיילת מאור יהודה העובדת בחנות "הפיראט האדום". כעת פועלים לאתר את מי שבאו עמה במגע. עד כה נדבקו בנגיף קורונה 10 ישראלים – כולם במצב קל. 

הפופולריים