בן גביר הודיע - עוצמה יהודית לא פורשת: "אנחנו כאן כדי להישאר"

בן גביר: עוצמה יהודית לא פורשת מההתמודדות

יו"ר עוצמה יהודית: "איתנו תהיה ממשלת ימין אמיתית" • בליכוד אמרו על המו"מ עם בן גביר: "היו קשיים משפטיים במתווה שהוצע עם מאי גולן, עדיין מנסים למצוא פתרון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: צילום: יהונתן ולצר/TPS

מפלגת עצמה יהודית לא פורשת מההתמודדות לכנסת ה-23, כך הודיע הערב (ראשון) יו"ר המפלגה איתמר בן גביר במסיבת עיתונאים, פחות מ-12 שעות לפני פתיחת הקלפיות ולאחר שבמהלך היום התקיימו מגעים בין עוצמה יהודית לליכוד. "אנחנו כאן כדי להישאר", אמר בן גביר.

"עד לפנות בוקר ישבתי עם נציגי הליכוד ואמרתי להם, תנו לנו אידאולוגיה, תנו לנו את מה שהוא לא הבטחות על הקרח", אמר יו"ר עוצמה יהודית על המגעים שהיו עם הליכוד. "הערב הזה יש לי אמירה ברורה לכל אותם פוליטיקאים שטוענים שהם ימין, נתניהו, בנט, גפני, ודרעי: אני לא פוליטיקאי. אני לא מייצג כיסאולוגיה, אני מייצג דרך".

מוקדם יותר היום גורמים ביהדות התורה אמרו כי הם מנהלים מגעים עם בן גביר, כדי שעוצמה יהודית תעביר את תמיכתה אליהם ותפרוש מהמרוץ לכנסת. על כך אמר בן גביר במסיבת עיתונאים: "אני יודע שגם בליכוד, גם בימינה וגם ביהדות התורה יש קמפיין מזויף, מוציאים מודעות מזויפות שפרשנו – אז זהו, שלא. הבטחנו כל הדרך -מילה שלנו זו מילה".

מוקדם יותר מפלגת עוצמה יהודית הודיעה מסרה בנוגע למשא ומתן עם הליכוד כי "במהלך הלילה, סוכמו תנאים עקרוניים בין עוצמה יהודית לליכוד. למרבה הפלא, הבוקר עדכנו נציגי הליכוד כי ראש הממשלה חזר בו מהסיכום".

גורמים בליכוד שהיו מעורבים במגעים עם בן גביר אמרו בתגובה לדברים: "נתניהו לא סרב אלא שהיו קשיים משפטיים במתווה שהוצע עם מאי גולן, עדיין מנסים למצוא פתרון".

לטענת עוצמה יהודית, התנאים עליהם סיכמו היו: "מאי גולן המוצבת במקום 34 לליכוד תשמש כחברת כנסת מטעם עוצמה יהודית, ואם תקום ממשלת 61 היא תייצג בהצבעות את מצביעי עוצמה יהודית. עוד על פי ההסכם, הליכוד יוריד את אחוז החסימה ויבוטל סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת. עוד סוכם, כי חאן אל אחמר יפונה תוך שישה שבועות".


בשבוע שעבר, הציב בן גביר לנתניהו שורה של תנאים לפרישתו מהמרוץ לכנסת. במסיבת עיתונאים שכינס בירושלים אמר בן גביר כי על נתניהו לבטל את הסכמי אוסלו ולהודיע שלא תקום מדינה פלסטינית, להפסיק להעביר כספים לחמאס ולבטל את השתתפותם של השופטים בוועדה למינוי שופטים. בנוסף דרש בן גביר לפנות את חאן אל-אחמר, להפסיק את השליטה של הווקף בהר הבית ולבטל את הרחבה המעורבת בכותל.

הפופולריים