האיחוד האירופי קורא לישראל להימנע מקידום בנייה ב-E1

האיחוד האירופי קורא לישראל להימנע מבנייה ב-E1

בהודעת שר החוץ של האיחוד האירופי נכתב: "להשעות את פרסום המכרזים, ולהימנע מכל צעד שמטרתו לקדם תוכניות בנייה כאלה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כביש 1 משטח E1, דצמבר 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

האיחוד האירופי מתח היום (שישי) ביקורת על ישראל בעקבות הכוונה לבנות בשטח E1, וקרא לעצור קידום התוכנית. בהצהרה שמסר שר החוץ של האיחוד ג'וזף בורל, נמסר: "האיחוד האירופי חוזר ומדגיש את קריאתו לישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות, להשעות את פרסום המכרזים ולהימנע מכל צעד שמטרתו לקדם תוכניות בנייה כאלה". 

בהודעתו הוסיף בורל: "אנו קוראים לשני הצדדים לנהל דיאלוג ולהימנע מכל פעולה חד צדדית המערערת את יכולת הקיום של פיתרון שתי המדינות". 

השבוע הודיע ראש הממשלה בנימין נתיהו כי הורה לקדם בנייה של 3,500 יחידות דיור באזור E1. נתניהו אמר את הדברים בכינוס ירושלים של אתר "בשבע" וציין כי "אנחנו בונים את ירושלים ואת פאתי ירושלים. נתתי הנחייה מיידית". כמו כן, יצאו מוקדם יותר השבוע כ-1,000 יחידות דיור בגבעת המטוס בבירה במכרז פומבי.

בשבוע שעבר סייר נתניהו בשכונת הר חומה בירושלים בשבוע שעבר ואמר: "נקים את שכונת הר חומה ה' בירושלים ונקים בה עוד 2200 יחידות דיור". עוד הוסיף ראש הממשלה: "הסרנו את המגבלות, אנחנו הולכים לבנות בגבעת המטוס. נקים 1,000 יחידות דיור בהרחבת בית צפאפא. עוד 3,000 יחידות דיור יהיו לתושבים היהודים. 1,000 מהן יובאו לשיווק מיידי בימים הקרובים. זה בשורה גדולה, אנחנו מחברים את כל חלקי ירושלים". עד כה ראש נמנע ראש הממשלה מלקדם תוכניות אלו מחשש להתנגשות עם ממשל טראמפ.

הפופולריים