גנץ פיטר את היועץ ישראל בכר שהוקלט מתבטא נגדו

גנץ פיטר את היועץ ישראל בכר שהוקלט מתבטא נגדו

יו"ר כחול לבן ביצע את המהלך בעקבות ההקלטות שנחשפו בחדשות 12, והוסיף: "בכר נקלע למארב מתוכנן". הוא הנחה את צוות הקמפיין שלו להמשיך לחקור את המקרה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, 18.02.2020
צילום: צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

יושב ראש כחול לבן בני גנץ הודיע היום (שישי) כי הוא מפטר את יועצו ישראל בכר, שהקלטות בו הוא נשמע מתבטא נגדו פורסמו בחדשות 12. עם זאת מסר גנץ: "מהבירור הראשוני עולה, כי בכר נקלע למארב מתוכנן שכלל ניצול אישי, שימוש באמצעים פסולים והונאה – שיטופלו בציר המשפטי. מעורבותם המניפולטיבית של גורמים פוליטיים תיחשף אף היא בקרוב". 

מכחול לבן נמסר כי גנץ הנחה את צוות הקמפיין להמשיך בבירור יסודי של הדברים. כמו כן הוא שוחח גם עם חברת הכנסת ינקלביץ' אודות הדברים שיוחסו לה. ינקלביץ' הדגישה כי מעולם לא אמרה דבר מהדברים שיוחסו לה, ופרסמה הבהרה מצידה. 

בכר מסר בעקבות הודעתו של גנץ: "כמי שמלווה מעל שנה את בני גנץ, אני מודה על ההזדמנות לעבוד במחיצתו. גנץ הוא מנהיג ראוי וערכי שתרם רבות לביצור ביטחונה של מדינת ישראל כלוחם, כמפקד וכרמטכ"ל. מנהיג שידע להתמודד גם עם האתגרים הניצבים לפתחה של מדינת ישראל.  מבלי להיכנס לפרטים, המקרה שפורסם הוא חלק ממסע של הונאה וניסיון גניבת דעת שהשיג שיא חדש של שפלות רוח. עוד תגיע העת לעסוק בדבר. מכל מקום, לאור הפרסום אני מקבל עליי את החלטתו על סיום תפקידי בצוות הקמפיין".

אתמול נחשפה בחדשות 12 הקלטה של יועצו הקרוב של גנץ, שמתח עליו ביקורת חריפה. בהקלטה אמר חברו: "הם הולכים להביא סכנה, וכבר דיברתי איתך, סכנה גדולה מאוד. הם יגרמו לחוסר החלטה נכונה, השתדלות של בני אדם בעולם לתקוף את אירן, הם יעצרו את זה ובזה שהם יעצרו את זה, מה אתה יודע?". בתגובה ענה בכר כי הוא יודע, והוסיף בהמשך כי גנץ הוא "סכנה לעם ישראל". 

בליכוד הגיבו להחלטה ומסרו: "גנץ פיטר את יועצו הקרוב ישראל בכר מפני שאמר את האמת".

מוקדם יותר התייחס חבר הכנסת אבי ניסנקורן לפרשה ואמר בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה": "עם כל הכבוד לישראל בכר - הוא מומחה לסקרים, לא לאיראן או לביטחון ישראל. פליטת פה כזו או אחרת של יועץ - צריך לשים הכל בפרופורציה".

הפופולריים