גנץ במתקפה חריפה: "נתניהו מתכוון לשבש את יום הבחירות"

גנץ תוקף: "נתניהו מתכוון לשבש את יום הבחירות"

יו"ר כחול לבן בפנייה ישירה לראש הממשלה: "מה שאתה עושה בחודש האחרון – פשע שנאה" • הליכוד בתגובה: "גנץ נראה לא רגוע הערב"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, גנץ, ארכיון
צילום: צילום: מארק ישראל ניימן, יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ תקף הערב (רביעי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר לו: "מה שעשית בחודש האחרון - זה פשע שנאה". גנץ אף טען בנאומו בכפר המכביה כי בכוונת נתניהו לשבש את יום הבחירות וקרא לוועדת הבחירות להיערך לכך.


״נתניהו, תסתכל לי בעיניים, תסתכל לאזרחי ישראל בעיניים", אמר גנץ. "בשל אובססיה לברוח ממשפט אתה מלכלך ומפיץ שמועות זדוניות. אתה מרעיל את ישראל".

״ב-17 במארס תשב על כיסא הנאשמים", המשיך גנץ בפנייתו לנתניהו. "אתה מאשים את גבי אשכנזי? אתה שהצעת לו תפקיד שר ביטחון? אתה, שהארכת את כהונתי כרמטכ"ל, מפיץ עלי שקרים והמצאות מוחלטות. לא חשפתי מעולם שיחות בינינו. לפני שנה הצעת לי להיות שר הביטחון שלך".

״נתניהו, אני איתך לא אשב", אמר יו"ר כחול לבן. "כל מי שהתמודד איתך ספג רפש. את היועץ המשפטי שאתה מינית האשמת בניסיון להפיכה שלטונית. מה שאתה עושה בחודש האחרון זה פשע שנאה״.

גנץ התייחס גם למהלכים הפנימיים של נתניהו בתוך מפלגתו: ״לקחת את תנועת הליכוד והפכת אותה לתיאטרון לאומי. בטוח שבתוך תוכם הם מתביישים. הם מתנהגים בגללך כפחדנים. גנרלים שהפכו לבובות״.

״עלי לא מאיימים, לא חמאס, לא חיזבאללה, לא איראן ובטח שלא אתה", המשיך גנץ. "אז אני לא מדבר כמוך, ביג דיל".

נתניהו דיבר גם הוא הערב בכנס הליכוד בירושלים: "שמעתי את בני גנץ אומר שאנחנו מפרקים את החברה הישראלית. אנחנו שומעים אותם מסיתים יומם ולילה נגדנו ומתלוננים על הסתה. הם מסתירים את האמת והאמת הפשוטה היא שאנחנו במרחק שני מנדטים מניצחון".

בתגובה רשמית אמרו הערב בליכוד בתגובה לדברי גנץ: "הוא נראה מאוד לא רגוע הערב. אנחנו קוראים לו להירגע, לשתות כוס מים ולהגיע לעימות. לא להתבכיין ולא להשתולל. פוליטיקה זה תחום קשה, תפקיד ראש ממשלת ישראל - קשה הרבה יותר. גנץ פשוט לא יכול".

הפופולריים