פרסום ראשון: הרב דוב ליאור סירב לבקשת רה"מ להיפגש עמו

רב עוצמה יהודית סירב להיפגש עם נתניהו

הרב דב ליאור סירב לבקשה אחרי שהבין כי מטרתו לשכנעו להורות למפלגה לפרוש מהמרוץ לכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב דב ליאור, רבה של מפלגת עוצמה יהודית
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב דב ליאור, רבה של מפלגת עוצמה יהודית, דוחה את בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו להיפגש עימו, כך פורסם הערב (שלישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. ‏בימים האחרונים ניסו בסביבת נתניהו לתאם פגישה בינו לבין הרב ליאור. הרב, שהבין שנתניהו יבקש ממנו להורות לעוצמה יהודית לא להתמודד בבחירות, החליט לסרב. במכתב שנשלח הערב ללשכת ראש הממשלה, הסביר רב המפלגה: "לא אוכל למלא את בקשתך לקרוא לעוצמה יהודית לפרוש. אין שום מחיר בעולם שיכול לגרום לי לבטל את האידיאולוגיה שבה אני מאמין".


זוהי הפעם הראשונה שבה רב במעמד כזה מהציונות הדתית מסירב לפגוש את נתניהו. הרב ליאור נחשב למנהיג הרוחני של הזרם הפוליטי הקיצוני ביותר בציונות הדתית. הוא הביע את הסכמתו לספר "תורת המלך" ותומך בטרנספר לפלסטינים.

מוקדם יותר פורסם בכאן חדשות כי בליכוד הרימו ידיים מהניסיונות לשכנע את איתמר בן גביר ומפלגתו לפרוש מהמרוץ בבחירות הקרובות. בכירים בליכוד טענו היום כי כל ההצעות והניסיונות שהעלו בפני בן גביר נדחו. לדבריהם, אפסו הסיכויים לשכנע את עוצמה יהודית לפרוש ולכן אין טעם להמשיך לנסות. מעתה והלאה ינסו בליכוד להעביר מסר לציבור הבוחרים בימין לפיו הצבעה לעוצמה יהודית היא בזבוז קולות למחנה.

הפופולריים