נתניהו: הוריתי לקדם בנייה של 3,500 יחידות דיור באזור E1

נתניהו: הוריתי לקדם בניית 3,500 יחידות ב-E1
ראש הממשלה: "אנחנו בונים את ירושלים ואת פאתי ירושלים. נתתי הנחייה מיידית" • הבוקר יצא מכרז פומבי לבניית כאלף יחידות דיור בגבעת המטוס בבירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המכרז שפורסם לבנייה בגבעת המטוס
צילום: צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שלישי) כי הורה לקדם בנייה של 3,500 יחידות דיור באזור E1. נתניהו אמר את הדברים בכינוס ירושלים של אתר "בשבע" וציין כי "אנחנו בונים את ירושלים ואת פאתי ירושלים. נתתי הנחייה מיידית". הבוקר יצאו כאלף יחידות דיור בגבעת המטוס בבירה במכרז פומבי.

מוקדם יותר הבוקר ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, כתב בטוויטר: "שמח לבשר כי 1,077 יחידות דיור ראשונות יצאו לדרך בגבעת המטוס במסגרת מחיר למשתכן". עם זאת, לפי הפרסום באתר רשות מקרקעי ישראל, המכרז ייפתח רק אחרי הבחירות. מחר תדון הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעירייה בהרחבת שכונת הר חומה.


נתניהו סייר בשכונת הר חומה בירושלים בשבוע שעבר ואמר: "נקים את שכונת הר חומה ה' בירושלים ונקים בה עוד 2200 יחידות דיור". עוד הוסיף ראש הממשלה: "הסרנו את המגבלות, אנחנו הולכים לבנות בגבעת המטוס. נקים 1,000 יחידות דיור בהרחבת בית צפאפא. עוד 3,000 יחידות דיור יהיו לתושבים היהודים. 1,000 מהן יובאו לשיווק מיידי בימים הקרובים. זה בשורה גדולה, אנחנו מחברים את כל חלקי ירושלים". עד כה ראש נמנע ראש הממשלה מלקדם תוכניות אלו מחשש להתנגשות עם ממשל טראמפ.

משרד החוץ של גרמניה גינה ביום שישי את ההבטחה של נתניהו לבנות בשכונות הר חומה וגבעת המטוס בירושלים. בגרמניה קראו לישראל שלא לבנות "בשטח הכבוש של מזרח ירושלים", וטענו כי הבנייה מפרה את החוק הבין-לאומי. משרד החוץ של צרפת הצטרף לגינוי: "ההרחבה של שתי ההתנחלויות הללו מפחיתה ישירות את הסיכוי העתידי למדינה פלסטינית".

הפופולריים