סקר כאן חדשות: 45% סבורים שהעיתוי לחקירת "המימד החמישי" הוא פוליטי

סקר: עיתוי חקירת "המימד החמישי" – פוליטי
רק 27% מהמשיבים סבורים כי השיקול העומד מאחורי עיתוי פתיחת חקירת החברה, שבראשה עמד גנץ, הוא ענייני • נתניהו מוביל ב-10% על גנץ בשאלת ההתאמה לראשות ממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ נתניהו
צילום: יונתן סינדל, הדס פרוש, פלאש 90

סקר כאן חדשות: 45% מהמשיבים על הסקר סבורים כי השיקול העומד מאחורי עיתוי פתיחת חקירת חברת "המימד החמישי", בראשה עמד בני גנץ, הוא פוליטי. זאת לעומת 27% בלבד מהמשיבים אשר סבורים כי השיקול הוא ענייני. 28% השיבו כי אינם יודעים. 

עוד עולה מתוצאות הסקר המתפרסמות היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מוביל על יו"ר כחול לבן ב-10%, בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה. נתניהו זוכה ל-44% בשאלה זו, ואילו גנץ רק ל-34%.

מנתוני הסקר שהתפסרמו הבוקר, עולה כי מפלגת הליכוד ממשיכה להוביל על פני כחול לבן. לפי הסקר שפורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, הליכוד יורדת במנדט, אך היא עדיין המפלגה הגדולה ביותר עם 34 מנדטים, כחול לבן יורדת ל-33. הרשימה המשותפת נשארת עם 14 מנדטים, העבודה-גשר-מרצ עם 10, עלייה של מנדט מהסקר הקודם. ש"ס נשארת עם 8 מנדטים.

ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן עם 7 מנדטים, כמו יהדות התורה, ימינה של נפתלי בנט מתחזקת ועולה ל-7 מנדטים גם היא. עוצמה יהודית של איתמר בן גביר לא עוברת גם הפעם את אחוז החסימה, ומקבלת 1.9% מהקולות, עלייה של 0.6% מן הסקר הקודם.

תמונת הגושים נשארת ללא שינוי: גוש המרכז-שמאל-ערבים עם 57 מנדטים, גוש הימין-חרדים עם 56 מנדטים. ישראל ביתנו היא לשון המאזניים.

המצביעים ענו גם על השאלה הבאה: לאחר הבחירות השלישיות - הנשיא צריך לפעול באופן אקטיבי להקמת הממשלה? 72% סבורים שכן, הנשיא אכן צריך להתערב. 13% ענו שלא והשאר, 15%, אמרו שהם לא יודעים. 

הפופולריים