בכיר בפת"ח הואשם בקידום הקשר עם ישראל והתפטר

בכיר בפת"ח הואשם בקידום הקשר עם ישראל והתפטר

פרסום ראשון: מוחמד מדני, יו"ר הוועדה לאינטראציה עם החברה הישראלית, הגיש את התפטרותו לאבו מאזן. מקורביו אומרים כי הוא כועס על חבריו לצמרת הארגון שתוקפים אותו אישית בגין "קידום נורמליזציה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטרים פלסטינים בחברון
צילום: צילום: אי-פי

פרסום ראשון: בכיר הפת"ח שאחראי על הקשר עם החברה הישראלית, הגיש (היום) את התפטרותו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן - בעקבות המתקפה עליו כי הוא מקדם נורמליזציה עם ישראל. מקורביו של הבכיר, מוחמד מדני, אומרים כי הוא כועס על חבריו לצמרת הפת"ח שתוקפים אותו אישית, והוא לא מקבל גיבוי על אף שהוא נושא בכתב מינוי רשמי. ההתפטרות צריכה להיות מאושרת על ידי אבו מאזן, שצפוי להיפגש עמו ביומיים הקרובים.

הוועדה לאינטראקציה עם החברה הישראלית, שבראשה עומד מדני, מקדמת מפגשים הדדיים בין ישראלים לפלסטינים כבר כמה שנים. בשבוע שעבר התארחו כמה מאנשי הוועדה בתל אביב במסגרת מפגש עם אנשי שמאל ובכירים ישראלים לשעבר. רשימת הפלסטינים שהשתתפו בפגישה הופצה והם עברו מסע שיימינג ברשתות החברתיות בטענה שהם מקדמים נורמליזציה עם ישראל.

ראש עיר פלסטיני שהשתתף במפגש התפטר בעקבות המתקפה הפרועה. סטודנטים מאוניברסיטת ביר זית צפונית לרמאללה, אף ארגנו הפגנת מחאה נגד מרצה מהאוניברסיטה שהשתתף במפגש, הזהירו אותו לבל ייכנס בשעריה ואף שרפו תמונה מהמפגש.


השבוע ארגנה הוועדה בראשותו של מדני סיור של כתבים מדיניים מישראל ברמאללה. בקבוק תבערה הושלך לעבר המסעדה שאירחה אותם לאחר מכן. תמונות מהמפגש הופצו ברשתות החברתיות ובכירים פלסטינים שהשתתפו בו ספגו קריאות נאצה.

הפופולריים