"הפרה של החוק הבין-לאומי": גרמניה וצרפת מגנות את התוכנית לבנות בירושלים

גרמניה מגנה את התוכנית לבנות בי-ם: "מודאגים"

גרמניה וצרפת ביקרו את ההבטחה של נתניהו לבנות בשכונות הר חומה וגבעת המטוס. בגרמניה קראו לישראל שלא לבנות "בשטח הכבוש של מזרח ירושלים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנייה בשכונת הר חומה בירושלים
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

משרד החוץ של גרמניה גינה היום (שישי) את ההבטחה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבנות בשכונות הר חומה וגבעת המטוס בירושלים. בגרמניה קראו לישראל שלא לבנות "בשטח הכבוש של מזרח ירושלים" וטענו כי הבנייה מפרה את החוק הבין-לאומי. משרד החוץ של צרפת הצטרף לגינוי: "ההרחבה של שתי ההתנחלויות הללו מפחיתה ישירות את הסיכוי העתידי למדינה פלסטינית"

"הממשלה הפדראלית הגרמנית מודאגת מאוד מהצהרת הממשלה הישראלית לבנות 5,000 יחידות דיור חדשות בהתנחלויות בשטחים הכבושים במזרח ירושלים. הבנייה החדשה עתידה לפצל את מזרח ירושלים הכבושה מהגדה המערבית ובכך תקטין את האפשרות למדינה פלסטינית כחלק ממשא ומתן על פתרון שתי המדינות", נכתב בהצהרה של משרד החוץ הגרמני.

"נקים את שכונת הר חומה ה' בירושלים ונקים בה עוד 2,200 יחידות דיור", אמר אתמול נתניהו בסיור שקיים בעיר. נלווה לסיור ראש העירייה משה ליאון. עוד הוסיף ראש הממשלה: "הסרנו את המגבלות, אנחנו הולכים לבנות בגבעת המטוס. נקים 1,000 יחידות דיור בהרחבת בית צפאפא. עוד 3,000 יחידות דיור יהיו לתושבים היהודים. 1,000 מהן יובאו לשיווק מיידי בימים הקרובים. זה בשורה גדולה, אנחנו מחברים את כל חלקי ירושלים". עד כה נמנע ראש הממשלה מלקדם תוכניות אלו מחשש להתנגשות עם ממשל טראמפ. 

 

הפופולריים