בצל הקורונה: שגריר ישראל בסין מתריע – העובדים הישראלים בסכנת פיטורים

בצל הקורונה: עובדי השגרירות בסכנת פיטורים

צבי חפץ בריאיון לכאן רשת ב: "העובדים נאלצו לעזוב בגלל התפשטות המחלה אבל אם הם לא חוזרים בתוך 30 ימים – מפטרים אותם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סין, קורונה
צילום: צילום: אי-פי

בצל הקורונה: צבי חפץ, שגריר ישראל בסין, מספר היום (רביעי) בריאיון לכאן רשת ב כי בשל הנגיף נאלצו עובדי שגרירות לעזוב בחזרה לישראל, אך החוק קובע כי אם הם לא נמצאים בשגרירות יותר מ-30 יום – יפוטרו. לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" אמר: "משרד החוץ מנסה לשנות את המצב כדי לפתור את הבעיה. אם האנשים האלה יעזבו אני אצטרך לבנות את השגרירות מהתחלה".

עוד הוסיף כי הקורונה יצרה גם בעיה עם סעיפי השכר של העובדים: "לא רק זה – יש גם כל מיני פגיעות בשכר. מי שלא נמצא בשגרירות יותר מ-30 יום – לא מקבל משכורת. המשמעות, העובדים ששבו לארץ בשל המצב יקבלו שימוע. זה בסמכות מקבלי ההחלטות ואני מקווה שהאוצר יגלה הבנה, רגישות ורחמים. אנחנו מדברים על כמה עשרות בני אדם".


ההצבעה לבחירות השלישיות  החלה הבוקר ברחבי העולם, בין היתר גם בשגרירות הסינית. "לצערי אחוז ההצבעה בקלפי שלנו יהיה מאוד נמוך כי כל המשפחות וחלק מהשליחים נמצאים בישראל", אמר השגריר הישראלי. 


בתוך כך, נוסעי הספינה "דיימונד פרינסס" נערכים לשחרורם ולחזרה לארץ – אחרי שבועיים של בידוד. לפי שעה שני ישראלים ירדו מהספינה. ניקול בן דוד, אחת הנוסעות הישראליות, העלתה הבוקר סרטון בו רואים את ראשוני הנוסעים יוצאים, ותקפה את ההחלטה להשאיר אותם בבידוד זמן כה רב: "ראשוני הניסוי יצאו, אנחנו עוד לא יודעים מתי אנחנו יוצאים. 35 מדינות שיתפו פעולה עם ממשלת יפן בניסוי אנושי בבני אדם – כמה מהר תידבק בקורונה".

הפופולריים