אמסלם קרא למנדלבליט להתפטר: "במקומו הייתי הולך לבד"

אמסלם: "מנדלבליט לא יכול להישאר בתפקידו"

על רקע פרסום ההקלטות בפרשת הרפז, השר האשים כי אשכנזי ומנדלבליט שיבשו חקירה. השר אמסלם גם האשים את אשכנזי בהדלפת סודות מדינה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר התקשורת דוד אמסלם, יולי 2019
צילום: בלי

שר התקשורת דודי אמסלם מהליכוד קרא הערב (שני) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להתפטר על רקע פרסום ההקלטות בפרשת הרפז. "במקומו הייתי הולך לבד. הוא אינו יכול להישאר בתפקידו אפילו עשר דקות נוספות", אמר אמסלם בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב.

אמסלם ציין כי ההקלטות שפורסמו אמש בחדשות 13 מלמדות בבירור שמנדלביט והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, הנמנה כעת עם הנהגת כחול לבן, שיבשו חקירה. השר אמסלם גם האשים את אשכנזי בהדלפת סודות מדינה. עוד אמר כי חבר הכנסת מכחול לבן יואב סגלוביץ', שהיה בזמן פרשת הרפז ראש אגף החקירות במשטרה, שיבש אף הוא לכאורה את חקירת הפרשה.

הבוקר אמר בכיר בכחול לבן משה יעלון בכאן רשת ב כי מדובר ב"הקלטות ישנות וממוחזרות שלמישהו יש אינטרס לפרסם כעת, כדי לפגוע בגבי אשכנזי ובמנדלבליט". היועץ המשפטי לממשלה עצמו הגיב גם הוא על פרסום ההקלטות של שיחותיו בפרשת הרפז והדגיש שלא נפל רבב במעשיו.

בהקלטות שפורסמו נשמעות שיחות בין היועץ מנדלבליט, שהיה אז הפרקליט הצבאי הראשי, לבין הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי ועוזרו ארז וינר. ההקלטה מרמזת כי מנדלבליט ידע לכאורה על קיומו של מסמך הרפז. בין היתר הוא נשמע אומר לוינר כי צריך לבקש את המסמך מהעיתונאי. "לא נראה לי להתחיל לחפור עכשיו איפה זה, בסוף אני אהיה עד בסיפור הזה", אמר מנדלבליט, בין השאר.

הפופולריים