חולדאי הורה להסיר שלטים הלועגים לאבו מאזן והנייה

שלטים הלועגים לאבו מאזן והנייה הוסרו בת"א

ראש עיריית תל אביב-יפו הבהיר כי התמונה מסיתה לאלימות, ומזכירה את מעשי דאעש והנאצים "שאיננו רוצים להימנות עמם". חולדאי הוסיף: "גם בתקופת בחירות יש קווים אדומים". "פרויקט לניצחון ישראל" הוא הגוף שעומד מאחורי הקמפיין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלטי חוצות, אבו מאזן, איסמעיל הנייה
צילום: בלי

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי הורה היום (שישי) על הסרת שלט חוצות בעיר, בו נראים ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ומנהיג חמאס איסמעיל הנייה על ברכיהם, כאשר עיניהם מכוסות וידיהם מונפות לאות כניעה, ומעליהם מרחפים מסוקים וסביבם הרס וחורבן. חולדאי הבהיר כי התמונה מסיתה לאלימות ומזכירה את מעשי דאעש והנאצים "שאיננו רוצים להימנות עמם". השלטים נתלו על ידי גוף ששמו "פרויקט לניצחון ישראל". 

שלטי החוצות שחולדאי הורה להסיר

ראש עיריית תל אביב-יפו הוסיף: "גם בתקופת בחירות יש קווים אדומים. אינני מתערב בפרסומים במרחב הציבורי – אבל הפעם הכללים נשברו. השפלתו של האחר איננה דרכנו".

בעבר חולדאי לא התייחס לשלטים אחרים בגנות המנהיגים הפלסטינים, שגם הם היו שייכים לפרויקט. לדוגמה: השלטים שנתלו בקיץ האחרון בכביש איילון, בהם נראה הנייה בספידו.

שלטי החוצות שנתלו באיילון (צילום: הלל מאיר)

מהפרויקט לניצחון ישראל נמסר בתגובה: "שלום עושים רק עם אויבים מובסים' היא התפיסה בה צריכה לנהוג מדינת ישראל כדי להילחם בסרבנות הפלסטינית. במשך עשרות שנים קיבלו מאיתנו הפלסטינים אינספור הזדמנויות לקבל את כל מה שרק יכלו לחלום עליו, ועדיין הם המשיכו בסרבנות שלהם.

"אנחנו חייבים להסתכל למציאות בעיניים ולומר את האמת – שלום יהיה אך ורק כאשר הפלסטינים וחמאס יובסו ויוותרו על כל שאיפה לחיסול מדינת ישראל. מפתיע לשמוע שדווקא מי שעומד בראש העיר המציירת עצמה כפלורליסטית במדינת ישראל מנסה לסתום פיות, אבל בכוונתנו לפעול נגד החלטתו בבית המשפט כבר בצאת השבת".

הפרויקט לניצחון ישראל, הוא גוף הפועל במסגרת פורום המזרח התיכון, שממומן ומופעל על ידי יהודים אמריקנים. לטענת הגוף, הוא מאגד בתוכו בין היתר משפחות שכולות, תושבי אזור הדרום, מילואימניקים ונכי צה"ל. מי שעומד מאחורי פורום המזרח התיכון הוא ההיסטוריון והפובליציסט האמריקני-יהודי פרופסור דניאל פייפס, שנחשב לאוהד ישראל. פייפס הנאו-שמרני נחשב מעורר מחלוקת בארצות הברית ואף נטען נגדו בעבר כי הוא אסלאמופוב.

הפופולריים