קמפיין חדש של הליכוד פונה לציבור הערבי: אל תצביעו לרשימה המשותפת

קמפיין ליכוד: פונים לערבים, תוקפים את המשותפת

המסר המרכזי בקמפיין יבקש להפריד בין הרשימה המשותפת, שאותה הליכוד ימשיך לתקוף, לבין הציבור הערבי עצמו • טיבי: "גרוטסקה וגיחוך שנועדו להיכשל" • ניסנקורן מתנער מהרשימה המשותפת: "רוצים ממשלה ציונית יציבה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קמפיין הליכוד
צילום: צילום: יונתן זינדל

בליכוד מתכוונים להפתיע ולצאת בקמפיין דווקא במגזר הערבי. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם הבוקר (רביעי) כי המסר המרכזי בקמפיין יבקש להפריד בין הרשימה המשותפת, שאותה הליכוד ימשיך לתקוף, לבין הציבור הערבי עצמו. בליכוד יבהירו שהם מכבדים את הציבור הערבי.

בקמפיין, שאחד מיוזמיו הוא חבר הכנסת מיקי זוהר, ינסה הליכוד להציג הישגים שדאג להם עבור המגזר הערבי, בהם תקציבים, איסוף כלי נשק, תחנות משטרה ועוד. המסר המרכזי - הליכוד דאג לציבור הערבי יותר מהרשימה המשותפת. בליכוד לא באמת מצפים לגרום להצבעה המונית של הציבור הערבי לליכוד, אבל כן מאמינים שהקמפיין יכול לצמצם את ההצבעה של הציבור הערבי לרשימה המשותפת, וזו המטרה העיקרית.

יושב ראש סיעת הרשימה המשותפת אחמד טיבי הגיב על הדיווח ואמר בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" כי הניסיון של הליכוד לקושש כמה קולות הוא כרוני וייכשל. "נתניהו רוצה לנהור ליישובים הערבים? גרוטסקה וגיחוך שנועדו להיכשל", אמר טיבי.

האזינו לריאיון עם ח"כ אחמד טיבי בכאן רשת ב

בתוך כך, לאחר דבריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ נגד סיפוח חד צדדי של התנחלויות ונגד סעיף חילופי השטחים שנכלל בתוכנית טרמאפ, גורמים ברשימה המשותפת אמרו: "רואים את ההתנערות של גנץ מתוכנית הטרנספר וסיפוח חד צדדי כצעד בכיוון הנכון". גורמים ברשימה מבהירים כי שיתוף פעולה או תמיכה בגנץ יהיו "מבחוץ", כלומר חלק מגוש חוסם ולא השתתפות פעילה בקואליציה.

חבר הכנסת אחמד טיבי אמר הגיב גם על כך בכאן רשת ב ואמר: "גנץ אמר שהוא רוצה להיאבק בפשיעה, מי מנע הקמת ועדה למאבק בפשיעה? כחול לבן". לדבריו, סיעתו מחכה לתוצאות הבחירות. "אם יהיו לנו 15-16 מנדטים – המשחק יהיה אחר, אנחנו לא מעוניינים לשבת בממשלה של גנץ", הוסיף טיבי.

בריאיון לכאן רשת ב התנער חבר הכנסת מכחול לבן אבי ניסנקורן מהרשימה המשותפת. "אנחנו רוצים ממשלה ציונית יציבה", אמר ניסנקורן. ניסנקורן הוסיף כי מפלגתו לא תסתמך על הרשימה המשותפת.

האזינו לריאיון עם ח"כ אבי ניסנקורן בכאן רשת ב

הפופולריים