נתניהו: "אנחנו מכינים לחמאס את הפתעת חייו"

נתניהו: "אנחנו מכינים לחמאס את הפתעת חייו"
ראש הממשלה התייחס בריאיון לערוץ 20 לפגישת אולמרט-אבו מאזן: "נקודת שפל". לדבריו, אם חמאס לא יתעשת, יהיה צורך לפעול נגד ארגון הטרור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, 01.01.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) בריאיון לערוץ 20 למתיחות בדרום, ואמר כי "אנחנו מכינים לחמאס את הפתעת חייו". הוא הוסיף שאם ארגון הטרור לא יתעשת, ויפסיק את שיגור הרקטות והפרחת הבלונים, "זו רק שאלה של זמן שנפעיל את ההפתעה הזאת. אני לא אחשוף אותה כאן, אבל היא שונה מכל מה שהיה ותזכור את מה שאמרתי״.

נתניהו התייחס לפגישת אבו מאזן וראש הממשלה לשעבר אולמרט בניו יורק ואמר: "זו נקודת שפל בהיסטוריה של מדינת ישראל". 

דובר חמאס עבד אלטיף א-קנוע הגיב לדברי ראש הממשלה, ואמר שאיומי נתניהו החוזרים ונשנים מוכיחים את עומק המשבר הפנימי בישראל. לדבריו, האיומים הם חלק ממסע הבחירות והם אינם מפחידים את הפלסטינים. 

מוקדם יותר הערב פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי נתניהו מפנה את האחריות בנוגע למתיחות בדרום לשר הביטחון שלו, נפתלי בנט, שמכהן בתפקיד שלושה חודשים. במענה לשאלת חברי כנסת בשיחה סגורה כיצד להגיב לביקורת על המצב בדרום, השיב נתניהו: "נתתי לבנט את כל הכלים כדי להגיב לטרור מעזה, גם הקבינט עומד לרשותו".

מיד לאחר שיחות התדרוך האלה, כמה מחברי הכנסת ושרי הליכוד התראיינו לתקשורת, תקפו את בנט בחריפות, אמרו כי הוא "גרוע מליברמן" ואף לעגו להצהרותיו מלפני שמונה לתפקיד. את הידיעה אישרו שני מקורות. בליכוד מכחישים.

הפופולריים