לפיד: שחברי המפלגות הערביות יפסיקו להתעסק בפלסטינים וטרור

לפיד: שהמפלגות הערביות יחדלו להתעסק בפלסטינים

בריאיון לכאן רשת ב אמר בכיר כחול לבן כי במקום זאת, עליהם לעזור לאזרחי ישראל הערבים שיש להם בעיות אמיתיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בכיר מפלגת כחול לבן, יאיר לפיד, אמר היום (שלישי) כי הנציגות הפוליטית של אזרחי ישראל הערבים צריכה להפסיק להתעסק בפלסטינים וטרור, ולעזור לאזרחי ישראל הערבים "שיש להם בעיות אמיתיות". את הדברים אמר בריאיון לאסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא של יאיר לפיד בכאן רשת ב

אמירה זו הגיעה לאחר שנשאל מה דעתו על החלטת בית המשפט העליון לאפשר לחברת הכנסת היבא יזבק מהרשימה המשותפת להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. זאת למרות החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול אותה בשל התבטאויות שנויות במחלוקת שלה שלכאורה הביעו תמיכה בפעילי טרור.

לפיד השיב כי הוא מצר על כך וכי "מי שמביע אהבה ואהדה לשהידים לא צריך להיות בכנסת. חופש ביטוי לא אומר שלדמוקרטיה מותר לפעול נגד עצמה. תומכי טרור לא צריכים להיות בכנסת. אנחנו לא נגד אזרחי ישראל הערבים".

לפיד גם התייחס לאמירת חברו למפלגה גבי אשכנזי כי לא יעצור את הכנסת הכסף הקטרי לעזה, והסביר את כוונת דבריו: "ישראל לא מונעת תרופות מחולים וחלב מילדים – יש כסף הומניטרי לאזרחים ויש כסף שנכנס במזוודות ומגיע ישר לחמאס ומשמש למימון טרור. את הכסף הזה צריך לעצור. הוא לא בעד המזוודות. את הכסף שהולך ישירות לחמאס עוצרים, ישראל לא נגד כסף שהולך למטרות הומניטריות".

הפופולריים