יזבק: "מודאגת ממספר השופטים שתמכו בפסילתי"

יזבק: "מודאגת ממספר השופטים שתמכו בפסילתי"

הח"כית מבל"ד הגיבה להחלטה המאפשרת לה להתמודד בבחירות, ואמרה: "חלק מהשופטים שמונו בידי שקד נגררו אחר אווירת ההסתה של הימין". איילת שקד לכאן רשת ב: "אם מכשירים את יזבק צריך להכשיר את בן ארי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד והיבה יזבק
צילום: צילום: יונתן זינדל ומרים אלסטר, פלאש 90

חברת הכנסת היבה יזבק מבל"ד התייחסה היום (שני) להחלטת בית המשפט העליון לאפשר לה להתמודד בבחירות הקרובות. בריאיון לאימאן אלקאסם סלימאן ברדיו "מכאן" אמרה יזבק כי לצד שביעות רצונה מההחלטה הסופית שהתקבלה, היא מודאגת ממספרם של השופטים בעליון שתמכו בפסילתה, ובכללם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.

לדבריה, חלק מהשופטים בעליון שמונו בידי השרה לשעבר איילת שקד נגררו אחר אווירת ההסתה של הימין. יזבק נשאלה בריאיון אם היא מתחרטת על פירסומיה בפייסבוק, ואמרה כי הבהירה לבית המשפט שיתכן שהצורה שבה התנסחה בפוסט המדובר מלפני כמה שנים הובנה לא נכון, והיום היא מקפידה להתנסח בצורה ברורה יותר.

חברת הכנסת יזבק שבה והדגישה כי למי שביקשו לפסול את מועמדותה לא היו שום ראיות שיתמכו בפסילה, ובסופו של דבר בית המשפט קיבל את הטענה הזאת.

חברת מפלגת ימינה ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד התייחסה גם היא לנושא: "אני חושבת שכמו שהכנסת מכילה קצוות מהשמאל הקיצוני, וכשהיבא יזבק ועופר כסיף חברי כנסת, אז בוודאי שגם חלקים בימין הקיצוני יכולים", אמרה שקד בריאיון אצל אסף ליברמן ומואב ורדי בכאן רשת ב, כשנשאלה על השוואה בין יזבק למיכאל בן ארי מעוצמה יהודית.

האזינו לריאיון עם איילת שקד בכאן רשת ב

שקד הוסיפה: "אם יש בכנסת נציגות שחותרת תחת מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, בגלל ששופטי בית המשפט העליון רידדו את הסעיף הזה בחוק יסוד הכנסת, אז זה צריך לחול על שני הצדדים. זה גם מה שהשופט נעם סולברג אמר - אם מכשירים, צריך להכשיר את כולם".

כשנשאלה שרת המשפטים לשעבר, האם הייתה אומרת שעל בית המשפט לא להתערב במידה שהכנסת הייתה מכשירה את היבא יזבק? ענתה: "אם ועדת הבחירות הייתה מכשירה אותה זה היה משנה את התמונה. במציאות היא הביעה תמיכה בטרוריסטים, ויש חוק שלא מאפשר לה להתמודד".

שקד התייחסה בריאיון גם לתוכנית השלום של טראמפ, ולנושא החלת הריבונות: "נתניהו נלחם רק בציונות הדתית ובימין האידיאולוגי, כי אנחנו היחידים שמתנגדים למדינה פלסטינית. העמדה האידאולוגית שלנו הובילה את המדינה לאיפה שהיא נמצאת. צריך לזכור שתוכנית טראמפ היא גם הקמת מדינה פלסטינית. בתוכנית מוזכר המושג 'מדינה פלסטינית' 159 פעמים, והחלת ריבונות מוזכרת אולי 13 פעמים. אנחנו צריכים לנצל את ההזדמנות שקיימת עכשיו".

הפופולריים