ריבלין פנה לנשיא פרו בבקשה לחון את הישראלית העצורה בארצו

ריבלין ביקש מנשיא פרו לחון את הודיה מונסנגו

הודיה מונסנגו, צעירה בעלת צרכים מיוחדים, נעצרה בחודש אוגוסט יחד עם צעירה נוספת, סמדר זוהר, בחשד שניסו להבריח סמים. ריבלין במכתבו לנשיא: "דואגים מאוד לביטחונה הנפשי והפיזי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הודיה מונסנגו, צעירה בעלת צרכים מיוחדים שעצורה בפרו
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה היום (שבת) לנשיא פרו, מרטין אלברטו ויסקרה קורנחו, בבקשה לחון את הודיה מונסנגו - שעצורה בארצו כמה חודשים. מונסנגו, צעירה ישראלית בעלת צרכים מיוחדים, נעצרה בחודש אוגוסט יחד עם צעירה נוספת, סמדר זוהר, בחשד שניסו להבריח סמים. 

הנשיא ציין: "אנו דואגים מאוד לביטחונה הנפשי והפיזי של הודיה, בייחוד לאור מעצרה הממושך והמרחק ממשפחתה". במכתבו הוסיף ריבלין כי הודיה בת ה-24 סובלת מבעיות רפואיות והדגיש כי מצבה הייחודי הוא שהביא אותה להיות מעורבת לכאורה בעניין, שלא במכוון. נוסף על כך, ריבלין ביקש את התחשבותם של הרשויות במצבה העדין, ובכך שהודיה דוברת עברית בלבד, ועל כן מתקשה לתקשר עם עורכי הדין המקומיים שלה.

השבוע דווח ב"חדשות הערב" כי משטרת ישראל עצרה לפני כשבועיים חשוד במעורבות בהברחת הסמים, שבגינה עצורות במשך כחצי שנה שתי הישראליות. זוהר היא שהפלילה את החשוד והביאה למעצרו. זאת לאחר שראש צוות החקירה מישראל טס לפרו וגבה ממנה עדות. 


זוהר ומונסנגו נעצרו בפרו בטענה שבמזוודותיהן נמצאו קילוגרמים רבים של סמים, והן ממתינות לפתיחת משפטן במדינה הדרום אמריקנית. במשפחתה של מונסנגו אומרים כי מצבה בכלא קשה, ומצפים להתערבות של ראש הממשלה בנושא."אנחנו ממש מצפים שגורמים הרבה יותר גדולים בארץ כמו ראש הממשלה יקראו לנו" אמרה אחותה של הודיה, תהילה מונסנגו, לכאן רשת ב. 

עוד אמרה האחות: "השבוע בשיחת טלפון, היא סיפרה שהרביצו לה כי היא לא הבינה מה אסירה אחרת רוצה ממנה. היא חשה בדידות גדולה. היא לא למדה את השפה. היא לא מצליחה להבין מה היא עושה שם. יש לה פיגור גבולי. מנת המשכל שלה היא של ילדה בת 12. היא לא מבינה סיטואציות חברתיות מורכבות. היא לא יודעת להבדיל בין טוב ורע מוחלט. מאוד קל לנצל אותה.

הפופולריים