ביקורת בכחול לבן על דברי ח"כ יועז הנדל: "אמירה אומללה"

ביקורת בכחול לבן על דברי הנדל: "אמירה אומללה"

חבר סיעתו של הנדל, עפר שלח תקף את הנדל שאמר בריאיון ל"הארץ" כי "יש מי שהגיעו לכאן עם מנטליות של קונצרט בווינה ויש מי שהגיעו עם מנטליות של דרבוקות". חברת סיעתו ע'אדיר מריח וח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת ביקרו גם את אמירתו כי "התרבות הערבית מסביבנו היא הג'ונגל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עפר שלח, יועז הנדל, אחמד טיבי
צילום: צילום: הדס פארוש ויונתן זינדל, פלאש 90

ביקורת בכחול לבן על חבר הסיעה, חבר הכנסת יועז הנדל שאמר בריאיון לעיתון "הארץ" כי "יש מי שהגיעו לכאן עם מנטליות של קונצרט בווינה ויש מי שהגיעו עם מנטליות של דרבוקות". באירוע שבת תרבות במועצה האזורית בני שמעון אמר חבר הכנסת עפר שלח כי "זאת התבטאות אומללה, שטוב היה לולא נאמרה ואינה משקפת בדבר את רוחה של כחול לבן". חברת הכנסת ע'אדיר כמאל מריח כתבה בטוויטר כי היא סולדת מהתנשאות ומאמינה שאין צד עליון וצד נחות במדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית.

יושב ראש סיעת הרשימה המשותפת, חבר הכנסת אחמד טיבי, תקף בחריפות את הנדל וכינה אותו "גזען לבן נגד ערבים ומזרחים". בעיקר התייחס טיבי לדבריו של הנדל בריאיון כי "התרבות הערבית מסביבנו היא הג'ונגל". בכינוס בחירות בשפרעם אמר טיבי כי הוא בז להשקפות העולם של הנדל ושל מקצת חבריו המאמינים בעליונות היהודים. טיבי הוסיף כי הוא אוהב את פיירוז ואת הדרבוקה בשירי אום כולתום, וקרוב לוודאי שהנדל מאזין לווגנר "בכל פעם שמגף הכיבוש דורס את הפלסטינים", כלשונו. 

‏הנדל עצמו פרסם בחשבון הטוויטר שלו אמש הבהרה לדברים שנכתבו בריאיון: "עשו סיבוב שלא קשור לנושא הריאיון ובכל זאת: לא מוכן להשתתף במשחק. ‏יש בישראל אלף צבעים וגוונים, טוב שכך. בסוף החזון הוא עם אחד ולא חלוקה לעדות. יום אחד זה יקרה. אני מאמין בזה. חבל שיש מי שרוצה לפלג אותנו לצרכי קמפיין. ‏אגב מתחבר יותר לדרבוקות פחות למוזיקה קלאסית", כתב הנדל.

הפופולריים