שגריר ישראל בבלגיה זומן לשיחת נזיפה בבריסל

שגריר ישראל בבלגיה זומן לשיחת נזיפה בבריסל

משרד החוץ הבלגי מחה לפני שגריר ישראל על הנזיפה לממלא מקום השגריר הבלגי בירושלים, בעקבות הזמנתו של ראש ארגון "הגנה על הילדים בפלסטין" לדיון במועצת הביטחון. גורמים מדיניים: "הזמנת גורם כל כך אנטי ישראלי איננה מייצגת את הידידות בין בלגיה לישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נציג בלגיה באו"ם
צילום: צילום: אי-פי

עימות מדיני בין ירושלים לבריסל: שגריר ישראל בבלגיה, עמנואל נחשון, זומן לשיחת נזיפה במשרד החוץ בבריסל, יממה לאחר שמשרד החוץ בירושלים זימן לשיחת נזיפה את ממלא מקום שגריר בלגיה בישראל. כך נודע היום (שישי) לכאן חדשות.

משרד החוץ הבלגי מחה לפני שגריר ישראל על הנזיפה לממלא מקום השגריר הבלגי, בעקבות הזמנתו של ראש ארגון "הגנה על הילדים בפלסטין" לדיון במועצת הביטחון של האו"ם, על ידי הבלגים. הארגון מאשים את ישראל בפשעי מלחמה ועינוי ילדים. ממשרד החוץ בירושלים נמסר אתמול כי מדובר בפעילות עוינת מתמשכת של בלגיה נגד ישראל במועצת הביטחון. בלגיה היא כעת הנשיאה התורנית של המועצה.

במשרד החוץ בבריסל אמרו לכאן חדשות: "אנו מופתעים ומוטרדים מן האופן שבו הוצגה בתקשורת ההזמנה ליו"ר הארגון. קשרינו עם ישראל חשובים, אך הדבר לא ימנע מאתנו להבהיר את עמדתנו".

גורמים מדיניים אומרים בתגובה לזימון השגריר הישראלי כי "במקום להתמקד בפרסומים בתקשורת הישראלית, על משרד החוץ הבלגי לבטל את הזמנתו של ארגון אנטי ישראלי למועצת הביטחון של האו״ם. הזמנת גורם כל כך אנטי ישראלי איננה מייצגת את הידידות בין בלגיה לישראל".

הפופולריים