הרשות הפלסטינית מנעה הכנסת בקר ופירות וירקות מישראל לשטחים

הרשות הפלסטינית מנעה הכנסת סחורות מישראל

כן אושרה הכנסה של שאר הסחורות. המהלך מגיע בתגובה על החלטת שר הביטחון למנוע כניסת פירות וירקות מהשטחים לישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עגלים ברפתות ישראליות
צילום:

הפלסטינים מנעו היום (ראשון) הכנסת בקר ופירות וירקות מישראל לשטחים, אך אפשרו כניסת שאר הסחורות מישראל לשטחים כרגיל. את ההחלטה, שפורסמה ביום שישי בכאן חדשות, קיבלו הפלסטינים בתגובה על החלטת שר הביטחון, נפתלי בנט, למנוע כניסת פירות וירקות מהשטחים לישראל בתגובה למשבר העגלים.

שלשום פורסם בכאן חדשות כי הרשות הפלסטינית הודיעה לישראל שהיא עוצרת לאלתר את ייבוא הסחורות מישראל לשטחים בתגובה להחלטת השר בנט. מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות שההחלטה התקבלה על ידי אבו מאזן השוהה בקהיר, והיא כוללת את כל הסחורות המיובאות מישראל לשטחים ולא רק התוצרת החקלאית. הרשות מייבאת סחורות בהיקף של עשרות מיליארדי שקלים מישראל בכל שנה, ואילו ישראל מייבאת מהרשות בעיקר פירות וירקות בשווי של כשבע מאות מיליון שקלים בשנה.

בחודש אוקטובר האחרון פורסם כי משבר ייצוא העגלים מישראל לרשות הפלסטינית הגיעו לסיומו, לאחר שהרשות הסכימה לאשר את הייבוא לסוחרים פלסטינים בענף, שסחורתם תקועה בישראל. הוחלט שבמשרד החקלאות הפלסטיני תוקם "ועדת חריגים" שתאשרר אישורים קיימים.

לפני פתרון אותו משבר פורסם בכאן רשת ב שישנם חילוקי דעות קשים בהנהגה הפלסטינית על המהלך שהוביל ראש הממשלה הפלסטינית מוחמד שתאייה, שמאיים להתפטר אם יידרש לחזור בו מההחלטה. מקורות פלסטיניים מסרו כי שניים מבכירי הרשות, ראש המודיעין הפלסטיני, מאג'ד פרג', וחוסיין א-שייח' פנו לאבו מאזן וראש בבקשה שיהפוך את ההחלטה. לדברי המקורות, שתאייה התרעם על התערבות השניים ורמז בשיחות סגורות כי יתפטר מתפקידו אם יאלצו אותו לחזור בו ולהתקפל מול הלחץ הישראלי.

הפופולריים