בצל דחיית הסיפוח: ראשי המתנחלים מעורבים בשרטוט גבולות המפה

סיפוח? ראשי המתנחלים מעורבים בשרטוט המפה

לאחר שהאמריקנים טענו כי הם לא מוכנים לאשר מפה חלקית של תוכנית טראמפ – נחשף כי ראשי ההתיישבות מעורבים בשרטוט הגבולות הסופיים שמובססים על המפה האמריקנית הראשונית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפת "המדינה הפלסטינית העתידית" לפי תוכנית טראמפ
צילום:

בצל הדחייה בסיפוח של שטחי יהודה ושומרון: בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (חמישי) כי מועצת יש"ע וראשי ההתיישבות מעורבים בשרטוט הגבולות של השטח שעתיד להיות מסופח. הגבולות מובססים על המפה האמריקנית, אבל צריך לתקן אותם כי המפה מאוד ראשונית ואינה מדוייקת.


דוגמה לכך ניתן למצוא בשני יישובים שהממשלה החליטה להסדיר באופן אישי כל אחד מהם, חוות גלעד ומבואות יריחו, אך הם מוצגים במפה כחלק משטח המדינה הפלסטינית העתידית. לא כמובלעות, אלא פשוט כשטח שעתיד להימסר לפלסטינים. וזו רק דוגמה אחת שממחישה עד כמה ההחלטה על סיפוח כנראה רחוקה, ולא רק מבחינה מדינית.

• מ"תוכנית גאונית" ועד "לעצור עכשיו" - מה קרה ליו"ר מועצת יש"ע?

מוקדם יותר היום דווח כי ג'ארד קושנר, יועצו של נשיא ארצות הברית וממעצבי תוכנית טראמפ, אמר כי לא יתמוך בסיפוח מיידי מצד ישראל. בריאיון לאתר GZERO WORLD אמר קושנר כי הוא מקווה שבישראל יחכו עם החלת הריבונות עד לאחר הבחירות בשניים במארס. 

יועצו של הנשיא הדגיש בריאיון שבישראל תצטרך להיות ממשלה מכהנת כדי להתקדם בתוכנית, ואמר כי ממשל טראמפ סיכם עם ממשלת ישראל על הקמת צוות טכני, שיחל ללמוד את המפה הקונספטואלית. "מה שיש עכשיו הוא יותר הצהרת כוונות. עלינו לעבוד עליו במשך כמה חודשים כדי שיהפך למסמך", ציין.

הפופולריים