דיווח: אבו מאזן יאפשר מחאות נגד תוכנית השלום של טראמפ

דיווח: אבו מאזן יאפשר מחאות נגד תוכנית השלום

לפי ערוץ אל-מיאדין יו"ר הרשות הפלסטינית אמר לבכירי הפתח: "המצב לא יישאר כמו שהיה. אני לא אהיה בוגד". גורמים ברשות לכאן חדשות: ישראל ביקשה מרמאללה שלא להבעיר את השטח, ולא לקבל החלטות מרחיקות-לכת בתגובה על פרסום התוכנית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן וטראמפ
צילום: צילום: אי.פי

גורמים פלסטיניים אמרו היום (שני) כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, דחה את תוכניתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. כמו כן, בערוץ אל-מיאדין דיווח שלשכת הנשיאות של אבו-מאזן הודיעה למצרים שמנגנוני הביטחון יאפשרו לפלסטינים להביע את מחאתם על תוכנית השלום, ולא ימנעו מהמפגינים להגיע לנקודות החיכוך. 

בערוץ דווח שבשיחות סגורות עם בכירי הפתח אמר אבו מאזן: "אנחנו צריכים להסלים את ההתנגדות בכל הנקודות ולהמריץ את הצוותים הצעירים בתנועה לא לצאת מהרחובות. כשסרבתי לדבר עם טראמפ איימו עליי שאני אשלם מחיר גדול על ההתנהגותי אותה תארו כטיפשות. המצב לא יישאר כמו שהיה. אני לא אהיה בוגד. מי מהארגונים הפלסטינים שרוצה להיות איתנו נברך אותו ומי שלא נאמר לו שמקומו לא כאן. טראמפ רוצה לכפות עלינו דבר שאנחנו לא רוצים בו".

לפי סוכנות הידיעות הטורקית אנאדול, אבו מאזן סירב לשוחח עם טראמפ בימים האחרונים. בכיר פלסטיני אמר לסוכנות כי היו ניסיונות מצד טראמפ לארגן שיחה אך אבו מאזן דחה אותם.

ישראל ביקשה מן הרשות הפלסטינית שלא להבעיר את השטח ולא לקבל החלטות מרחיקות-לכת בתגובה על פרסום תוכנית. כך מסרו מקורות פלסטיניים לכאן חדשות. לדברי המקורות, בימים האחרונים העבירו בכירים במערכת הביטחון מסרים ברוח זו לעמיתיהם הפלסטינים.

ראש הממשלה הפלסטינית, מחמוד אשתיה, אמר בישיבת הממשלה ברמאללה כי תוכנית טראמפ אינה תוכנית שלום למזרח התיכון אלא תוכנית שלום פרטית למתכנניה. לדבריו, מטרתה להגן על הנשיא טראמפ מהדחה ולהציל את נתניהו ממאסר.

אתמול הכריזו הפלסטינים על יום זעם לקראת הצגת התוכנית, והם בוחנים חרם על מוצרים אמריקנים וצעדים נוספים. עם זאת, לטענתם, החלטות מדיניות יתקבלו רק עם מימוש התוכנית ולא בפרסומה. בכיר פלסטיני אמר לכאן חדשות: רמאללה פתחה במגעים עם המצרים כדי לגבש עמדה אחידה. הלחץ ילך ויגבר בימים הקרובים, בקריאה לא לקבל החלטות דרמטיות כעת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש כחול לבן, בני גנץ, ייפגשו היום בפגישות נפרדות עם הנשיא טראמפ בבית הלבן לדון בתכנית השלום של הממשל. נתניהו צפוי לשוב ולהיפגש עם הנשיא האמריקני מחר ושני המנהיגים יכנסו מסיבת עיתונאים משותפת.

בהכנת הידיעה השתתפו עידו קורן וגל ברגר

 

הפופולריים