"לא למדינה פלסטינית ולא למובלעות": בכירי רבני הציונות הדתית נגד תוכנית טראמפ

רבני הציונות הדתית מתנגדים לתוכנית טראמפ

במכתב ששלחו לנתניהו כתבו: להציב "קווים אדומים" לתוכנית, ובראשם ההתנגדות להסכמה ישראלית להקמת מדינה פלסטינית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וטראמפ בבית הלבן
צילום: צילום: אי-פי

בכירי רבני הציונות הדתית שלחו היום (שני) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הם מביעים התנגדות לתוכנית של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני שכותרתו "שמירה על מרחבי ארץ ישראל". כך פורסם בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. 

בכיר רבני הציונות יחד עם בכירים נוספים בהם הרב דרוקמן, רב המועצה האזורית שומרון אליקים לבנון, הרב דב ליאור והרב אליהו זיני כתבו במכתב כי הם מבקשים להציב "קווים אדומים" לתוכנית, ובראשם ההתנגדות להסכמה ישראלית להקמת מדינה פלסטינית. עוד כתבים הרבנים כי הם מתנגדים להשארת יישובים כמובלעות, ולכל נסיגה במסגרת התוכנית.

את המכתב יזם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שנמצא בוושינגטון לפגישות עם אישים רפובליקנים ואוונגליסטים, במטרה לנסות ולגייס את תמיכתם להתנגדות לוויתורים הישראליים בתוכנית, וחתומים עליו כ-40 רבני קהילות נוספים.

ראש הממשלה נתניהו המריא היום לוושינגטון לקראת פגישתו עם הנשיא טראמפ. גם יו"ר כחול לבן בני גנץ צפוי להיפגש היום עם טראמפ. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח מפי גורמים אמריקניים כי הנשיא טראמפ ייפגש קודם עם ראש הממשלה נתניהו ורק אז עם יו"ר כחול לבן בני גנץ.

רגעים לפני הטיסה, אמר יושב ראש כחול לבן לכאן חדשות כי תוכנית טראמפ  לא תעלה לדיון בכנסת לפני שניים במארס, מועד הבחירות. והוסיף כי בכוונתו לדון עם הנשיא טראמפ בביטחונה של ישראל, באסטרטגיה האזורית וביציבות. "אני מקווה להשיג קשרים טובים והבנה ביני לבין הנשיא. באנו לפגישה, נעסוק בבחירות אחר כך", אמר.


אתמול הכריזו הפלסטינים על יום זעם לקראת הצגת התוכנית, והם בוחנים חרם על מוצרים אמריקנים וצעדים נוספים. עם זאת, לטענתם, החלטות מדיניות יתקבלו רק עם מימוש התוכנית ולא בפרסומה. בכיר פלסטיני אמר לכאן חדשות: רמאללה פתחה במגעים עם המצרים כדי לגבש עמדה אחידה. הלחץ ילך ויגבר בימים הקרובים, בקריאה לא לקבל החלטות דרמטיות כעת.

הפופולריים