האחראית מטעם פוטין לזכויות האדם ביקרה את נעמה יששכר בכלא

אחראית זכויות האדם ברוסיה ביקרה את נעמה בכלא

הנציגה הרוסית מסרה לכאן חדשות: היא ארזה את מזוודותיה ומחכה לשתות קפה בתל אביב. מוקדם יותר נפגשה יששכר עם עורך דינה שאמר: נשיא רוסיה הבטיח שהכל יהיה טוב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר
צילום:

פעילת זכויות אדם מטעם ממשלת רוסיה שפגשה היום (חמישי) את נעמה יששכר בכלאה אמרה בשיחה עם כאן חדשות כי הצעירה "ארזה מזוודות, היא מחכה לשתות קפה בתל אביב". בקטע וידאו קצר שצולם במסגרת ריאיון לטלוויזיה הרוסית אמרה נעמה כמה מילים ברוסית למראיינת ונראתה מחוייכת. 

לפני פגישתה עם נציגת זכויות האדם, ביקר את נעמה יששכר עורך דינה ודים קלובגנט. עורך הדין מסר לכאן חדשות בתום הפגישה: "התבקשתי למסור הודעה מנעמה שבה היא אומרת כי היא מקווה להיפגש בקרוב (כנראה עם משפחתה - ו"פ) וכי נשיא רוסיה הבטיח שהכל יהיה טוב".

מוקדם יותר פרסמו בקרמלין ציטוטים מתוך השיחה של יפה יששכר עם הנשיא ולדימיר פוטין בבית ראש הממשלה. בין היתר אמרה האם לנשיא הרוסי: "אני מתחננת, תחזיר אותה הביתה. אני אדם פשוט שמבקש רחמים - רחם עליה ותחזיר אותה הביתה. יש לי שתי בנות שהן כל עולמי. אני שמחה ומתרגשת שהיה לך זמן לפגוש אותי. אני מודאגת". פוטין ענה: "אני מבין".

בתום הפגישה הבטיח הנשיא הרוסי: "הכול יהיה בסדר". בהצהרה משותפת עם יששכר ונתניהו אמר פוטין: "זה ברור שנעמה באה ממשפחה טובה, זה נלקח בחשבון. היום תבקר נעמה את מי שאחראית על שמירת זכויות האדם ברוסיה. אמה נרגשת מאוד ותומכת בבת שלה. אמרתי לה ואני אגיד את זה שוב: הכל יהיה בסדר".

אחרי הפגישה אמרה האם: "אני אופטימית. פוטין אמר לי 'אני מחזיר לך את הילדה הביתה'". יששכר הוסיפה: "הוא מקסים, לא ציפיתי לפגוש נשיא מעצמה כזו גדולה, הוא היה מדהים, דיברנו ממש קרוב והוא הבטיח שהוא יחזיר לי את הילדה הביתה ואני נאחזת במשפט שהוא אמר. הוא לא נתן תאריך אבל יש פרוצדורות. אני חוזרת למוסקבה מחר ועורך הדין בדרך לנעמה".

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו אחרי הפגישה כי "ההתקדמות המשמעותית התאפשרה בזכות היחסים הקרובים והאישיים בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא פוטין". עוד הוסיפו: "ראש הממשלה שוחח עם הנשיא בנושא כשבע פעמים. יחד עם שיחות ראש המל"ל – השניים שוחחו עם הרוסים כ-20 פעמים בנושא מאז שנעמה נאסרה. זוהי הפגישה ה-14 שמקיימים המנהיגים מאז ספטמבר 2015".

מוקדם יותר היום יצאה הודעה של האחראית מטעם הנשיא פוטין על נושא זכויות האדם ברוסיה, טטיאנה מוסקלקובה, שאומרת כי הנהלת הכלא שמנעה מנעמה יששכר מפגש עם אמה – פעלה באופן "לא מקובל". בדברי ההסבר נכתב: "כיוון שנעמה נמצאת בארץ זרה, רחוק ממשפחתה, מניעת מפגש עם אמה הוא צעד לא מקובל והנהלת הכלא ספגה הערה על כך".

הפופולריים