פורום השואה הבין-לאומי: נתניהו נפגש עם יו"ר בית הנבחרים האמריקני

פורום השואה הבין-לאומי: נתניהו נפגש עם פלוסי

הרכבת האווירית לקראת האירוע שיחל רשמית הערב תופסת תאוצה. אל פגישת הנשיא פוטין ונתניהו צפויה להצטרף אמהּ של נעמה יששכר | עדכונים שוטפים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו נפגש עם ננסי פלוסי
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

פורום השואה הבין-לאומי: נשיא צרפת עמנואל מקרון נפגש היום (רביעי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. מאוחר יותר הגיע מקרון לביקור בכנסיית "סנטה אנה" בעיר העתיקה, שם פתח לפתע בעימות עם מאבטחי השב"כ והטיח בהם: "אתם לא מכבדים את החוקים". מקרון סירב להכניס את המאבטחים לכנסייה עצמה, שנחשבת שטח צרפתי, והפציר בם לצאת מהמקום. בהמשך ייפגש נשיא צרפת גם עם יושב ראש כחול לבן, חבר הכנסת בני גנץ, נשיא המדינה ראובן ריבלין ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

20-24/1/2020 IAA from Mizmor HD productions on Vimeo.

הקרמלין הודיע היום כי אל פגישת ראש הממשלה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שיגיע מחר לארץ, צפויה להצטרף יפה יששכר, אמהּ של נעמה הכלואה במוסקווה. גם הפטריארך היווני-אורתודוכסי של ירושלים, תיאופילוס השלישי, ישתתף, בה. הפטריארך ביקר במוסקווה לאחר שנעמה הורשעה בהברחת סמים ונידונה למאסר, ומסר לנשיא פוטין מכתב מאמהּ. השר זאב אלקין נפגש היום עם סגן ראש ממשלת רוסיה מקסים אקימוב, ככל הנראה דנו גם הם בעניינה של נעמה יששכר.

לכל החסימות והסדרי התנועה

נמשכת הרכבת האווירית לאירוע לציון 75 שנים לשחרור מחנה אושוויץ שיתקיים ביום חמישי ביד ושם. יותר מ-20 משלחות מרחבי העולם כבר נחתו בישראל, בהן של גרמניה, צ'כיה, איטליה ונציגים של האיחוד האירופי. עד סוף היום צפויות להגיע עוד כ-20 משלחות נוספות, ובהן הנסיך צ’ארלס, מלך ספרד, מלך בלגיה, יורש העצר הנורווגי והדוכס של לוקסמבורג. מחר, מלבד הנשיא פוטין, צפוי להגיע גם סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס. השניים אף יוועדו ביניהם.

חסימות הכבישים והשינויים בהסדרי התנועה נמשכים. החל משעות הבוקר מורגשת תנועה ערה של רכבי ביטחון ומשטרה על כביש 1 לכיוון ירושלים, שמאבטחים את שיירות המשלחות. עומסים ושיבושי תנועה נקודתיים מורגשים לכל אורכו של הכביש, ממחלף שפירים ועד הכניסה לירושלים. בתוך העיר, רחוב דוד המלך חסום לתנועה לחלוטין עד ליום שישי. בשעות הערב ייחסמו לתנועה הרחובות ז'בוטינסקי והנשיא, וכן צפויים עומסי תנועה ברחובות הסמוכים אליהם. בסך הכל, 11 אלף שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים מאבטחים את האירוע.


אתמול כבר הגיעו ארצה נשיאת גאורגיה סלומה זורבהשווילי, נשיא בולגריה רומן ראדב, יושב ראש הפרלמנט בבלארוס ולדימיר אנדרייצ'נקו ונשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס. אליהם הצטרפו מאוחר יותר גם מנהיגי רומניה, פינלנד, פורטוגל, בוסניה, איסלנד, מקדוניה, אלבניה וגורמים רשמיים נוספים. נשיא המדינה ראובן ריבלין, המארח הרשמי של הפורום, נפגש כבר עם כמה מהם.


נשיא ליטא הודיע ברגע האחרון כי לא יגיע לאירוע. בהודעה מטעם השגרירות נאמר כי הסיבה להיעדרות היא עניין טכני עקב פגישות שנוספו לנשיא בוועידת דאבוס שנערכת בו בזמן, ושבמקומו יישלח יושב ראש הפרלמנט. עם זאת, גורמים המעורים בנושא, אמרו לכאן חדשות כי ייתכן מאוד וההחלטה נובעת מכך שהנשיא פוטין ינאם באירוע, וכי היחסים בין ליטא ופולין קרובים וכך גם מדיניותם ביחס לרוסיה -  ולכן ההחלטה של נשיא פולין לא להגיע השפיעה על החלטת נשיא ליטא.

הפופולריים