דיכטר: "אדלשטיין הוא איש ממלכתי שמבין את כללי המשחק"

דיכטר על אדלשטיין: ממלכתי, מבין את כללי המשחק

סגן השר על רקע המתקפות בליכוד על יו"ר הכנסת: "כבודה של הכנסת הוא מעל הכל" • ח"כ מיקי זוהר תקף את אלשטיין: "בחר לקדש את דעתו של יועמ"ש הכנסת - זו טעות חמורה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדלשטיין ונתניהו, יוני 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

על רקע המתקפות בליכוד נגד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, סגן שר הביטחון אבי דיכטר יצא היום (שני) להגנתו: "הוא איש ממלכתי, הוא מבין את כללי המשחק. יש חוות דעת משפטית, וגם אם הוא לא מסכים איתה הוא מציית לה". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב ציין דיכטר: "כבודה של הכנסת הוא מעל כבודו של כל אחד, בוודאי מעלה כבודה של מפלגה כזו או אחרת". 

האזינו לריאיון המלא עם סגן השר אבי דיכטר בכאן רשת ב

סגן השר התייחס לציוץ של יאיר נתניהו, שתקף את חמו של אדלשטיין: "לא מערבים משפחות בדברים האלה. כאנשי ציבור מן הצדק שנעסוק בעצמנו". במענה לשאלה אם יתמוך ביו"ר הכנסת כמועמד לנשיא המדינה אמר כי "יש עוד זמן עד לבחירות, כשיוגשו המועמדים אומר את דבריי". 

חבר הכנסת מיקי זוהר תקף את יו"ר הכנסת בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "הוא בחר לקדש את דעתו של יועמ"ש הכנסת, זו טעות חמורה, כל אחד מפרש את החוק אחרת". זוהר התייחס להתמודדות אפשרית של אדלשטיין לתפקיד נשיא המדינה בעתיד ואמר כי "אם מישהו חשב שההחלטה שלו לכנס את המליאה תגרום למישהו מהשמאל להצביע עבורו לנשיאות - עשה שיקולים פוליטיים גרועים".

אתמול הודיע אדלשטיין כי הוא יכנס את מליאת הכנסת בשבוע הבא, כדי לדון בהקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. המליאה תתכנס ביום שלישי. מקורביו של ראש הממשלה מסרו בתגובה: "עצוב לראות כיצד אדלשטיין נופל למלכודת של השמאל, הוא מאפשר במו ידיו להפוך את הכנסת לקרקס פוליטי בזמן בחירות". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ מיקי זוהר בכאן רשת ב

יו"ר סיעת כחול לבן אבי ניסנקורן התייחס גם כן להחלטה של אדלשטיין הבוקר בכאן רשת ב: "יו"ר הכנסת קיים את חובתו על פי חוק. אני לא מבין את הלהט של הליכוד. הם צריכים להיות מפלגה שמכבדת את החוק". על הדיונים בנושא החסינות הוסיף כי "יש גרירת רגליים מטורפת ולא ראוייה. אנחנו לא דנים בתיק הפלילי של נתניהו, אלא בעילות החסינות, יש מספיק זמן לדון בזה. נעשה זאת בצורה יעילה, הוגנת ואינטנסיבית". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אבי ניסנקורן בכאן רשת ב

לאחר שיו"ר הכנסת קבע כי מליאת הכנסת תתכנס בשבוע הבא, לכחול לבן נותרו חמישה שבועות להתחיל ולסיים את דיוני החסינות עד לבחירות. כדי לעמוד בלוח הזמנים הצפוף בכחול לבן מתכוונים לעשות שני דברים: ראשית, הם צפויים להתחיל בדיונים יומיים לאחר הקמת הוועדה, ולקיים אותם באופן יום יומי עד להצבעה. שנית, הם ידונו בבקשות החסינות של נתניהו ושל השר לשעבר חיים כץ יחד. 

הפופולריים