הקמפיינים שבדרך: גנץ יקרוץ ימינה, העבודה תדבר על שלום

הקמפיינים בדרך: גנץ יקרוץ לימין, העבודה לשלום

מחר ייתלו ברחובות שלטי חוצות של כחול לבן עם הכיתוב "חייבים להתקדם", ובשבוע הבא יסייר גנץ בבקעת הירדן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, ניצן הורוביץ ועמיר פרץ
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אחרי שנסגרו הרשימות לכנסת לפני שלושה ימים, נערכות המפלגות לקמפיינים. במרצ מכוונים לקמפיין שיעסוק מלבד בנושאי דת ומדינה, גם בחתירה לשלום. מפלגת העבודה תאמץ גם את הקו הזה לאחר האיחוד בין הסיעות. לנוכח האיחוד בשמאל, בכחול לבן מאמצים מסרי קמפיין שנועדו לפנות לימין. מחר יתלו ברחובות שלטי חוצות של כחול לבן עם הכיתוב "חייבים להתקדם", ובשבוע הבא יסייר גנץ בבקעת הירדן.

בליכוד ובישראל ביתנו צפויים להגיש לוועדת הבחירות בקשה לפסילת חברת הכנסת היבא יזבק בנימוק שהביעה תמיכה במחבלים. נציגי כחול לבן בוועדה צפויים לתמוך. דיון מהסוג הזה הוא בעל פוטנציאל לערער את האפשרות של כחול לבן לשתף פעולה בעתיד עם הרשימה המשותפת. אבל נוכח מסרי הקמפיין הימניים שיוצעו, ויתור על הבעת עמדה בנושאים כאלה הוא כנראה לא באמת אפשרות.

בשבוע הבא צפוי להתגבר הלחץ על יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין לכנס את המליאה כדי לאפשר את תחילתם של הדיונים בבקשת החסינות לנתניהו. בגוש השמאל מרכז משוכנעים שיספיקו לדחות את בקשת החסינות של ראש הממשלה עוד לפני הבחירות.

בליכוד ינסו לעכב את הדיונים ככל האפשר בצעדים משפטיים, במקביל ללחץ נגדי על אדלשטיין שלא יכנס את הדיונים. בינתיים, משתדלים במפלגה להשתמש בדיון כדי להמריץ את מצביעיה. אדלשטיין מצידו משדר שהוא לא מתרשם מהלחצים וייתכן מאוד שהשבוע ייאלץ להודיע על כינוס המליאה.

הפופולריים