נשיא צרפת מקרון ייפגש עם בני גנץ בשבוע הבא

נשיא צרפת מקרון ייפגש עם בני גנץ בשבוע הבא
במהלך ביקורו בארץ לרגל יום השואה הבינלאומי, ייפגש עמנואל מקרון עם המועמד לראשות הממשלה גנץ. בפגישותיו עם ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן מתכוון נשיא צרפת לעודד את הצדדים לשוב למשא ומתן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ומקרון
צילום: צילום: איי-פי והדס פרוש, פלאש 90

נשיא צרפת עמנואל מקרון ייפגש במהלך ביקורו בישראל בשבוע הבא גם עם ראש האופוזיציה ח"כ בני גנץ, בצד פגישותיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה ראובן ריבלין ועם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה. כך מסר לכאן חדשות היום (שישי) מקור בכיר בנשיאות צרפת.

לצד העיסוק בזכרון השואה ובאנטשימיות, מקרון יקיים פגישות מדיניות בניסיון לקדם את המשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית. לפי המקור בארמון האליזה, צרפת תרצה לתרום להבאתם של הצדדים לשולחן המשא ומתן וביקורו של מקרון הינו הזדמנות טובה להצגת עמדותיה התומכות בהקמת שתי מדינות. בשיחה עם ראש הממשלה נתניהו יעלה בהרחבה נושא העימות עם איראן והגרעין האיראני.

האירוע המרכזי בביקורו של נשיא צרפת הינו נאומו בפורום השואה הבינלאומי ביד ושם, שייערך השנה לרגל 75 שנים לשחרור אושוויץ. מלבד מקרון ישתתפו באירוע יורש העצר הבריטי צ'רלס, נשיא רוסיה פוטין, קנצלרית גרמניה מרקל, יו"ר בית הנבחרים האמריקני ננסי פלוסי ומנהיגים נוספים. הוא ייפגש עם ניצולים ובני נוער באנדרטה לזכר יהודי צרפת שגורשו למחנות השמדה ביער רוגלית, יבקר במנזר סנט אן במזרח ירושלים הנמצא בבעלות צרפתית וכן יתייחד עם זכר קורבנות האנטישמיות בצרפת הקבורים בבית הקברות בגבעת שאול בירושלים. 

הפופולריים