"נמוטט את אחת המפלגות": כך איים רה"מ על בנט ופרץ

"נמוטט את אחת המפלגות": האיום על בנט ופרץ

בפגישה הדרמטית שהובילה לאיחוד בימין, נתניהו הסיר את הכפפות, האשים את בנט בהפסד אפשרי של גוש הימין והפעיל לחץ על רפי פרץ. הבוקר הודיע בנט כי הרשימה המאוחדת לא תהיה בלוק טכני אלא סיעה מאוחדת גם אחרי הבחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ורפי פרץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במפגש אמש (רביעי) בין בנימין נתניהו לשרים נפתלי בנט ורפי פרץ, שהוביל לאיחוד בימין, איים ראש הממשלה כי אם מפלגות הציונות הדתית לא ירוצו יחד יפעלו בליכוד בכל הכוח למוטט את המפלגה שתהיה פחות יציבה בסקרים.

במפגש התרחשו כמה אירועים דרמטיים: נתניהו הציג לראשי הבית היהודי והימין החדש סקרים ואף העלה על קו הטלפון את הסוקר שלו. הסוקר אמר כי שתי המפלגות בנפרד צפויות לא לעבור את אחוז החסימה. במהלך המפגש זעם נתניהו על בנט והאשים אותו לאורך כל הערב כי הוא עלול להביא להפסד גוש הימין.

בנט מצידו הבהיר מייד עם כניסתו לפגישה כי אין שום אפשרות לשינוי. נתניהו הבין שאפסו הסיכויים בגזרת בנט ופנה לפרץ בניסיון לשנות את דעתו ולרוץ עם בנט. נתניהו איים ואמר: "אם לא תרוצו יחד אנחנו נפעל בכל הכוח למוטט את אחת המפלגות שתהיה פחות יציבה בסקרים". בד בבד, הבטיח ראש הממשלה כי יגבה את השר פרץ לאורך כל הדרך. המהלך האחרון שכנע את שר החינוך, והוא עשה לבסוף את סיבוב הפרסה וחבר לבנט וסמוטריץ', על חשבונו של איתמר בן גביר.

הבוקר הודיע השר בנט כי הרשימה המאוחדת לא תהיה בלוק טכני אלא סיעה מאוחדת לפני הבחירות ואחריהן: "ימינה-טב. גאה להנהיג תנועה שמחברת את כל הימין האידיאולוגי וכל גווני הציונות הדתית", צייץ בנט בטוויטר.


הפופולריים