השר יריב לוין על בנט: כך לא מתנהגת מנהיגות שרוצה לנצח בבחירות

לוין על בנט: כך לא מתנהגת מנהיגות מנצחת

שר התיירות תקף את שר הביטחון לאחר האיחוד בימין והשארת רשימת עוצמה יהודית בחוץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר התיירות יריב לוין
צילום: צילום: הלל מאיר, פלאש 90

שר התיירות יריב לוין מהליכוד תקף הבוקר (חמישי) את שר הביטחון נפתלי בנט. בריאיון לירון דקל ודוריה למפל אמר לוין כי "כך לא מתנהגת מנהיגות שרוצה לנצח בבחירות". לוין אמר את הדברים בעקבות השארת עוצמה יהודית מחוץ לאיחוד מפלגות הימין. שר התיירות הוסיף כי "כל האירועים סביב הניסיון לאחד את הציונות הדתית היו קשים ובעיניי לא מכובדים".

האזינו לריאיון המלא עם יריב לוין

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

קודם לכן, אמר ד"ר מיכאל בן ארי לדב גיל-הר בכאן רשת ב על האיחוד בימין בלי עוצמה יהודית כי "הרב פרץ פשוט גנב, אין מילה אחרת. משחר ילדותי ידעתי שהערך החשוב בעולם זה לומר אמת. הוא פנה אלינו בשעת מצוקה, הושטנו לו יד. הצלנו אותו והוא היה חייב לנו. זה מזכיר את המיצובישי של אלכס גולדפרב והסכמי אוסלו".

האזינו לריאיון המלא עם בן ארי

על בנט אמר בן ארי: "לדעתי הוא כבר סגר עם גנץ. מעניין את הסבתא שלו שלטון הימין. אותו דבר הרב פרץ שאין לו מילה. רגע אחרי שמסתיימות הבחירות כל החבורה הזאת רצה לגנץ. שיהיה ברור לכולם, זו חבורה של בוגדים, אין להם מילה ואין להם נאמנות".

הגשת הרשימות לוועדת הבחירות המרכזית הסתיימה אמש, לאחר שיושב ראש הוועדה השופט ניל הנדל אישר את דחיית שעת ההגשה. בסך הכול הוגשו 30 רשימות, ובימים הקרובים תבדוק ועדת הבחירות את כלל המועמדים ותאשר את הרשימות באופן סופי.

בשעות שלפני המועד האחרון להגשת הרשימות, הושג סיכום בימין לריצה ברשימה אחת שכוללת את הימין החדש, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, אך לא את עוצמה יהודית של איתמר בן גביר. יו"ר עוצמה יהודית הגיש את רשימתו בנפרד ותקף בחריפות את ראשי הימין: "פרץ בגד בי ותקע לי סכין בגב". רפי פרץ אמר: "מתנצל בפני בן גביר, נאלצתי לקבל את ההחלטה הקשה בחיי".

על פי הסיכום בין הצדדים, נפתלי בנט יעמוד בראש הרשימה המאוחדת של הימין החדש, הבית היהודי והאיחוד הלאומי. איילת שקד ויתרה על המקום השני לטובת פרץ, ותהיה במקום השלישי, ובצלאל סמוטריץ' במקום הרביעי.

"עשינו הכול כדי ללכת יחד, הסכמנו לוותר על מקומות", תקף בן גביר. "בנט דיבר היום ואמר שהבעיה שלו היא עם התמונה של ברוך גולדשטיין בסלון. כדי להציל את ממשלת הימין הורדתי את התמונה. אך מסתבר שלא מעניין את האנשים האלה לא אידיאולוגיה ולא שום דבר, זו חבורה שלא ראויה להנהגה".


"בלב כבד קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות בחיי", כתב פרץ בפייסבוק. "אנחנו נמצאים במגרש הפוליטי, אך עליי להיות קודם כול נאמן לעצמי ולכן אבקש את סליחתו של ידידי עו״ד איתמר בן גביר על שנאלצתי לבטל בכאב את ההסכם איתו. כשמחנה השמאל מצופף שורות במטרה להקים ממשלה נדרשת הכרעה כואבת".

מי שעוד תקף את פרץ הוא ח"כ מוטי יוגב, שנדחק למקום ה-11 בעקבות האיחוד. יוגב הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות: "רפי פרץ ידע שמילה שלו זו לא מילה. הוא לא ראוי להיות שליח ציבור".

אלה הרשימות כפי שהוגשו לוועדת הבחירות המרכזית:

הפופולריים