סתיו שפיר הודיעה: לא אתמודד בבחירות הקרובות

סתיו שפיר הודיעה: לא אתמודד בבחירות הקרובות

שפיר אמרה במסיבת עיתונאים: "אני משלמת בגאווה את המחיר". לדבריה, "לא מוכנה לאפשר לניצחון שלנו בבחירות לחמוק ולכן במערכת הבחירות הזאת לא אתמודד לכנסת אבל אמשיך להתמודד על מדינת ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ סתיו שפיר במסע"ת הרכזה על פרישתה - לא אתמודד בבחירות הקרובות, 15.01.20
צילום:

ח"כ סתיו שפיר הודיעה היום (רביעי) במסיבת עיתונאים שקיימה כי היא אינה מתכוונת להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. "אני משלמת בגאווה את המחיר. זה מה שצריך לעשות כדי שהדמוקרטיה הישראלית תחזור לשגשג אחרי שנים של חשכה", אמרה שפיר.

בנימוק החלטתה, אמרה שפיר: "גם היום אעשה את מה שצריך לעשות, כי גורלה של ישראל חשוב בהרבה מכל כיסא בכנסת גם אם הכיסא הוא זה שבו ישבתי. למרות הרצון שלי להמשיך בכל הכוח בכל המאבקים שהתחלנו, אני לא מוכנה לאפשר לניצחון שלנו לחמוק ולכן במערכת הבחירות הזאת לא אתמודד לכנסת".

בפתח דבריה הודתה שפיר לכול מי שפנה אליה בימים האחרונים ותמך בה לאורך הדרך ואמרה: "לפני כמעט 10 שנים, עטפתם אותי המון גם ברגעים שבהם תסכולים בדרך גרמו לי לכמעט להרים ידיים. תמיד מה ששמעתי מכם שכנע אותי שאנחנו יכולים לעשות את זה. הצלחתם לשמור עליי גם מכול הלכלוך הפוליטי".

שפיר הוסיפה ואמרה: "שקלתי בכובד ראש את המצב הנוכחי, את הסקרים שמנבאים לנו לפני ההכרזה שלושה וארבעה מנדטים. חשבתי הרבה על המצב שאליו הגענו בתוך המחנה שלנו, כשיריבויות פוליטיות פנימיות מיותרות הכריעו לפעמים יותר מהרצון להגיע לקהלים חדשים". 

בהתייחס לביקורת שנשמעה כלפיה לאחר שעזה את מפלגת העבודה לטובת המחנה הדמורקטי, על כישלון המשא ומתן עם מרצ בימים האחרונים ועל החלטה לפרוש כעת ואמרה: "שמחה שהצלחתי בסופו של דבר להביא לאיחוד הגדול בשמאל – הוא נראה כמו סירת הצלה ונחגג בציניות רבה כניסיון לחיסול פוליטי וזה כואב לי מאוד, אבל האיחוד הזה הוא הדבר הנכון. זה מה שהיה צריך לקרות כדי שהמחנה ינצח בבחירות הקרובות. זה מה שצריך לעשות כדי שהדמוקרטיה הישראלית תחזור לשגשג אחרי שנים של חשכה".


הודעה זו מגיעה על רקע האיחוד בין מפלגת מרצ אליה עברה שפיר בבחירות הקודמות, למפלגת העבודה-גשר, ממנה הגיעה. לאחר ההכרזה על החיבור בין המפלגות, שפיר אמרה בתגובה כי "אסור שהחיבור הזה יהפוך לוויתור על המאבק לצדק חברתי וסביבתי והערכים שלנו". הורוביץ התייחס אתמול בוועידת מרצ למגעים עם שפיר ואמר: "המשא ומתן עם סתיו שפיר נכשל בגלל סירובה להשתבץ במקום החמישי. כמו בכל מהלך של איחוד וריצה משותפת, כולם משלמים מחירים, גם אני".

העבודה-גשר ומרצ אישרו את האיחוד ביניהן, לאחר שוועידות המפלגות הצביעו אתמול בעד המהלך. בוועידת מרצ פוצלה ההצבעה לשתיים, הראשונה על צירופו של יאיר גולן והשנייה על האיחוד בין המפלגות, שתיהן עברו ברוב עצום. גם ועידת העבודה אישרה את ההסכם שזכה לרוב גדול. יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ סיכמו שלשום על הריצה המשותפת. על פי הסיכום ביניהם הוחלט כי הרשימות ירוצו יחד תחת פתק משותף באותיות "אמת".

בתוך כך, לפני פחות מחודש בכירים במרצ טענו שח"כ שפיר מסרבת להיכנס למשא ומתן על ריצה נוספת במסגרת "המחנה הדמוקרטי". לטענתם, יהיה בלתי אפשרי להמשיך לשתף פעולה בבחירות הקרובות אם שפיר תמשיך לסרב להיכנס למשא ומתן על הסכם חדש. הם הוסיפו שההסכם הקודם היה תקף רק לבחירות הקודמות, ואם שפיר רוצה להמשיך בשיתוף הפעולה יש להגיע להסכם חדש בתנאים חדשים.

 

הפופולריים