סגן שר החוץ הרוסי: לא מתכננים לשחרר את נעמה יששכר בעסקת חליפין

רוסיה: לא מתכננים שחרור של יששכר בעסקת חליפין
סגן השר יבגני יבנוב לא התייחס בדבריו לאפשרות שפוטין יעניק חנינה לצעירה הישראלית. הנשיא הרוסי צפוי להגיע בשבוע הבא לישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר בדרכה לבית המשפט, דצמבר 2019
צילום: צילום: אי-אף-פי

רוסיה לא מתכננת לשחרר את נעמה יששכר בעסקת חליפין, כלומר שהצעירה הישראלית לא תשוחרר בתמורה לשחרור של אזרח רוסי הכלוא בישראל. כך אומר היום (שלישי) סגן שר החוץ הרוסי יבגני יבנוב, על פי דיווח של סוכנות הידיעות הרוסית TASS. יבנוב לא התייחס בדבריו לאפשרות שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין יעניק חנינה ליששכר.

פוטין צפוי להגיע לישראל בשבוע הבא כדי להשתתף בפורום השואה העולמי. אמה של הצעירה הישראלית יפה יששכר פנתה בתחילת החודש לנשיא המדינה ראובן ריבלין ואמרה לו שבכוונתה "לחסום בגופה" את פוטין כשינסה להיכנס לבית הנשיא.

"לא יעלה על הדעת שאתה, נשיא המדינה, תקבל במשכן הנשיאים, בכבוד מלכים, את נשיא רוסיה שמחזיק את בתי נעמה שמשמשת כקלף מיקוח פוליטי ולסחיטה", כתבה יששכר. עוד הוסיפה כי היא ציפתה שריבלין יודיע "באופן ברור", כלשונה, "שאין לו כל כוונה לארח בהוד והדר במשכן נשיאי ישראל את האיש שעומד מאחורי כליאתה לצורכי מיקוח מדיני ופוליטי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר אתמול מכתב לנעמה יששכר, ובו הבטיח לפעול לשחרורה. נתניהו כתב בין היתר: "אזרחי המדינה חושבים עליך. איננו מפקירים אף אדם לגורלו, וכך גם במקרה שלך. מדינת ישראל ואני משקיעים מאמצים בלתי-פוסקים להביא לשחרורך. אנו עומדים בקשר עם בני משפחתך, ובכל שיחה איתם אנו מדגישים את מחויבותנו להחזיר אותך הביתה בהקדם".

יששכר הורשעה ברוסיה בהברחת סמים ונידונה ל-7.5 שנות מאסר. הערעור שהגישה נדחה. ההערכה בישראל היא כי יששכר נעצרה ברוסיה כקלף מיקוח על מנת להביא להעברתו לרוסיה של הבלוגר שהיה עצור בישראל אלכסיי בורקוב. הוא הוסגר בינתיים לארצות הברית, וכעת מתנהלים מגעים בין רוסיה לישראל בנוגע ליששכר.

הפופולריים