המגעים לאיחוד בימין: בימין החדש מוכנים לשפר את ההצעה לפרץ

בימין החדש מוכנים לשפר את ההצעה לבית היהודי
בנט ושקד יציבו את פרץ במקום השני אם יוותר על האיחוד עם עוצמה יהודית. במקביל נתניהו מפעיל לחץ על שר הביטחון, שיסיר את הווטו ממפלגתו של בן גביר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ואיילת שקד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בימין החדש מוכנים לשפר את הצעתם לבית היהודי, ולהציב את רפי פרץ במקום השני ברשימה המאוחדת, כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב. זאת בתנאי שיסכים לנטוש את ההסכם עם עוצמה יהודית. עם זאת, כרגע אין התקדמות בשיחות בין מפלגתם של נפתלי בנט ואיילת שקד לפרץ. במקביל לכך, מפעיל ראש הממשלה בנימין נתניהו לחץ על בנט, שיוותר מצידו ויסיר את הווטו שהטיל על צירוף מפלגתו של איתמר בן גביר.

מוקדם יותר התייחסה איילת שקד לחיבור עם האיחוד הלאומי ובצלאל סמוטריץ' ואמרה: "נוצרה הזדמנות לבצע איחודים בימין. הדבר הנכון הוא שהבית היהודי בהובלת רפי פרץ יצטרפו אלינו". 

מפלגתו של בנט, הימין החדש, הודיעה מוקדם יותר שתתמודד ברשימה משותפת עם האיחוד הלאומי של סמוטריץ' וכי היא קוראת לבית היהודי בראשות רפי פרץ להצטרף לאיחוד. עם זה, הם אינם מוכנים שגם עוצמה יהודית של איתמר בן גביר, שכבר התאחדה עם פרץ, תיכלל ברשימה המאוחדת.

בד בבד, עוצמה יהודית עתרה לוועדת הבחירות בעקבות הפצת מסרונים אנונימיים נגדה ונגד הבית היהודי. בעוצמה יהודית מבקשים מיושב ראש הועדה השופט הנדל להורות לחשוף את זהות השולחים. לדבריהם, "להכפשות נגד עוצמה יהודית והרב רפי אין גבול. יהיה מעניין לדעת מי מנסה לפגוע בחיבור שנעשה בינינו, וכך נדע מי מעוניין לפגוע גם בגוש הימין". 

הפופולריים