שבעה חודשי מאסר נגזרו על הישראלי שהסתנן לירדן

שבעה חודשי מאסר נגזרו על הישראלי שהסתנן לירדן

בפועל ירצה קונסטנטין קוטוב ארבעה חודשים בכלא • בית משפט ירדני גזר עליו גם קנס של כ-5,000 שקלים • המלך עבדאללה: "ירדן מחויבת להסכם השלום עם ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפטו של האזרח הישראלי קונסטנטין קוטוב בירדן, 02.12.19
צילום: -

בית משפט בירדן החליט היום (שני) להטיל שבעה חודשי מאסר מאסר וקנס של 1,000 דינר (בערך 5,000 שקלים) על האזרח הישראלי, קונסטנטין קוטוב, שהסתנן לממלכה בסוף חודש אוקטובר ונעצר. עונשו הופחת, לפי השופט. הוא הואשם בהסתננות לא חוקית ובהחזקת סם אסור לשם צריכה, סיגריית מריחואנה. הוא הודה באישום הראשון, אך כפר באישום השני וטען כי לא ידע שהחזקתו אסורה לפי החוק הירדני. בניגוד למקרים קודמים, מעצרו ומשפטו היו מתוקשרים בצל ההידרדרות ביחסים בין שתי המדינות. לפי הדיווחים בממלכה אחרי הדיון נראה שהוא יישאר במעצר רק ארבעה חודשים, שכן שלושת החודשים האחרים יקוזזו מתחילת מעצרו.

בתוך כך, אמר מלך ירדן עבדאללה השני כי ירדן מחויבת להסכם השלום עם ישראל וזהו גורם משמעותי של יציבות באזור, אך היחסים בין המדינות בהקפאה בעקבות המשבר הפוליטי בישראל והבחירות שנמשכות מזה שנה. "הצהרות אודות הגדה המערבית מעוררות ספק אצלנו בנוגע לשאלה לאן חלק מהפוליטיקאים בישראל הולכים. אנו מקווים שבישראל יגיעו לממשלה בקרוב ואז כולנו נוכל להתקדם. לדעתי, פתרון שתי המדינות הוא הדרך היחידה, פתרון המדינה האחת אינו הגיוני בעיניי", אמר עבדאללה בראיון לערוץ FRANCE 24.

המלך הגיב על האירועים האחרונים ואמר כי הוא "מקווה מאוד שאנחנו לא על סף מלחמה בין איראן לארצות הברית, כרגע נראה שיש רגיעה ואנו מקווים שזה ימשיך כך; אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו אי יציבות באזור". עבדאללה חשף כי ב-2019 היו התראות ביטחוניות לפיהן שלוחות של איראן מעוניינות לפגוע במטרות ירדניות.

הפופולריים