העבודה-גשר ומרצ החליטו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות

העבודה-גשר ומרצ החליטו על ריצה משותפת בבחירות

את הרשימה יוביל עמיר פרץ, אורלי לוי-אבקסיס תוצב במקום השני ואילו ניצן הורוביץ במקום השלישי. הרשימות ירוצו יחד תחת פתק משותף באותיות "אמת". גנץ בירך על האיחוד: "התנהלת אחראית ונכונה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניצן הורוביץ, עמיר פרץ, 13.01.2020
צילום: ניצן הורוביץ, עמיר פרץ, 13.01.2020

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ סיכמו הבוקר (שני) על ריצה משותפת של מפלגותיהם בבחירות הקרובות. על פי הסיכום שנקבע בתום פגישה משותפת של השניים שהתקיימה הלילה בביתו של פרץ בשדרות, הוחלט כי הרשימות ירוצו יחד תחת פתק משותף באותיות "אמת". השניים יכנסו הערב מסיבת עיתונאים בתל אביב בה יתנו הצהרה משותפת לתקשורת. יו"ר כחול לבן בני גנץ בירך על האיחוד: "התנהלת אחראית ונכונה".
על פי הסיכום בין המפלגות, החלוקה הפנימית של הרשימה צפויה לשקף את המצב הנוכחי בכנסת, כלומר חלוקה של 60/40 לטובת העבודה-גשר. את הרשימה יוביל עמיר פרץ, אורלי לוי-אבקסיס תוצב במקום השני ואילו ניצן הורוביץ במקום השלישי. חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ תשובץ במקום הרביעי. היא אמרה בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה": "זהו צעד אמיץ של הורוביץ ופרץ. זו הייתה משאלת לב של רבבות בשמאל. יש כאן הזדמנות למנף את השמאל הישראלי. נמשוך את גוש המרכז-שמאל לשמאל".

אמש הביעה חברת הכנסת לוי-אבקסיס, מספר שתים ברשימת העבודה-גשר, תמיכה פומבית בהתמודדות ברשימה אחת עם מרצ. לוי-אבקסיס כתבה בעמוד הטוויטר שלה כי "לעתים נדרשים חיבורים טכניים, למרות התהום הפעורה בין גשר לבין מרצ בנושאים המדיניים והביטחוניים".

מוקדם יותר תקף פרץ את חבר הכנסת איציק שמולי בישיבה הסגורה של הנהלת מפלגת העבודה ואחר כך גם בישיבת סיעת העבודה-גשר. פרץ האשים את שמולי שהוא מנסה לגרור אותו למהלכים פוליטיים באמצעות לחץ שהוא מפעיל עליו דרך התקשורת.

בישיבה השיב שמולי לפרץ שהעבודה היא מפלגה דמוקרטית והוא ימשיך להביע את עמדותיו. עוד אמר לו שמוזר שאורלי לוי-אבקסיס יכולה לדבר נגד האיחוד בכלי התקשורת, אך לה לא אומרים דבר. פרץ ושמולי נועדו לאחר ישיבת הסיעה בארבע עיניים אבל המתח ביניהם לא הופג.

הפופולריים