לקראת הדיון בחסינות: אדלשטיין וינון שוחחו

לקראת הדיון בחסינות: אדלשטיין וינון שוחחו

המעורבות של ינון וחוות הדעת שלו בנושא הקמת ועדת הכנסת עלו בשיחה. עמדת יו"ר הכנסת היא לא להתערב בהחלטה של ינון, בין אם היא לפסול את עצמו מעיסוק בנושא ובין אם לא. השר ארדן: "רה"מ לא כיוון לכנסת הנוכחית כי היא לא קיימת, היא לא מחוקקת, אין ועדות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין, אייל ינון, ארכיון
צילום: צילום: יונתן זינדל

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והיועץ המשפטי לכנסת אייל ינון שוחחו בעניין המעורבות של ינון ובחוות הדעת שלו בנושא הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות לראש הממשלה בנימין נתניהו. כך דווח הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. הוועדה המסדרת בראשותו של חבר הכנסת אבי ניסנקורן תכונס היום לדיון ראשון בדרך להקמת ועדת הכנסת.

מתוך ההודעות שפרסם דובר הכנסת וגם מהדברים שאדלשטיין לא אמר, ברור כי עמדת יו"ר הכנסת היא לא להתערב בהחלטה של ינון, בין אם היא לפסול את עצמו מעיסוק בנושא ובין אם לא. הלכה למעשה המשמעות היא שאדלשטיין מכבד כל החלטה של ינון בעניין.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס הבוקר לקביעתו של ינון כי יו"ר הכנסת לא יכול למנוע את כינוסה של הוועדה שתדון בחסינות נתניהו. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר ארדן כי "ראש הממשלה לא כיוון לכנסת הנוכחית כי היא לא קיימת, היא לא מחוקקת, אין ועדות". ארדן הוסיף כי "זה שכחול לבן טוענים שהם רוצים להקים ועדות קבועות זה שקר, כשחיים כ"ץ ביקש חסינות הם לא נזכרו בצורך הזה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אמש פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי הסיכוי להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה עוד לפני הבחירות גבר משמעותית. הקרב הצפוי כעת הוא על הבאת ראיות ועדים מטעמו של נתניהו לוועדה, בין השאר בניסיון להביא לדחיית ההחלטה של הוועדה.

אתמול הכריז יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין במסיבת עיתונאים שכינס בעקבות חוות הדעת המשפטית של היועץ המשפטי לכנסת אייל ינון כי הוועדה המסדרת נתנה לו סמכות לאשר את כינוסי הוועדה וכינוס ועדת הכנסת בעת הזו יהיה טעות קשה. "אסור שהליך מעין שיפוטי יהפוך לבמה לתעמולת בחירות פסולה. בכל מה שתלוי בי – לא אתן יד להפיכתה של הכנסת לזירה של תעמולת בחירות זולה, על ידי שום סיעה בכנסת", אמר אדלשטיין.

קודם לכן, פרסם ינון את חוות דעתו. הוא קבע שאדלשטיין לא יכול למנוע את כינוסה של הוועדה. חוות הדעת פורסמה לאחר שבית המשפט העליון דחה את בקשת הליכוד למנוע את פרסומה. כמו כן, נכתב שאם הוועדה המסדרת תגבש הצעה בדבר הרכב הוועדות הקבועות, יוכלו הממשלה או 25 חברי כנסת לבקש את כינוס המליאה – ויהיה על אדלשטיין להיענות לדרישה זו.

יו"ר כחול לבן, בני גנץ מסר לאחר החלטת ינון: "הנחיתי את חבר הכנסת אבי ניסנקורן, לכנס בהקדם האפשרי את הוועדה המסדרת ולהקים את ועדת הכנסת בכדי לדון בחסינות נתניהו. נתניהו ביקש – נתניהו יקבל".

הפופולריים