פרץ נגד שמולי: מתיחות בצמרת העבודה על רקע המו"מ לאיחוד עם מרצ

מתיחות בעבודה על רקע המשא ומתן לאיחוד עם מרצ

פרץ האשים כי שמולי מנסה לגרור אותו למהלכים פוליטיים באמצעות לחץ שהוא מפעיל עליו בתקשורת. שמולי: העבודה היא מפלגה דמוקרטית, אמשיך להביע את עמדותיי • אורלי לוי תומכת בחיבור טכני עם מרצ • מקורבי בנט נגד איתמר בן גביר: "הבשורה של הימין החדש לא מתחברת עם כהניזם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ ואיציק שמולי במטה מפלגת העבודה בת"א, פברואר 2019
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מתיחות בצמרת מפלגת העבודה על רקע המשא ומתן לאיחוד עם מרצ. יושב ראש המפלגה, עמיר פרץ תקף הערב (ראשון) את חבר הכנסת איציק שמולי בישיבה הסגורה של הנהלת המפלגה ואחר כך גם בישיבת הסיעה. פרץ האשים את שמולי שהוא מנסה לגרור אותו למהלכים פוליטיים באמצעות לחץ שהוא מפעיל עליו דרך התקשורת.


בישיבה השיב שמולי לפרץ שהעבודה היא מפלגה דמוקרטית והוא ימשיך להביע את עמדותיו. עוד אמר לו שמוזר שאורלי לוי-אבקסיס יכולה לדבר נגד האיחוד בכלי התקשורת, אך לה לא אומרים דבר. פרץ ושמולי נועדו לאחר ישיבת הסיעה בארבע עיניים אבל המתח ביניהם לא הופג.

חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס צייצה הערב בחשבון הטוויטר שלה בעד חיבור טכני עם מרצ: "החיבור ביני לבין עמיר הוא חיבור אידאולוגי אמיתי, שמדבר על אנשים ושם אותם במרכז. לעיתים, צריך לעשות ׳חיבורים טכניים׳ וזאת, למרות התהום בכל הנושאים המדיניים-ביטחוניים בין גשר לבין מרצ כדי להביא לשינוי מדיניות בנושאים החשובים באמת".

גורמים בעבודה אמרו הערב כי אין וטו נגד שילוב סתיו שפיר ברשימה משותפת עם מרצ, אך היא תכלל במכסה של מרצ אם אלה ירצו אותה, כשם שאורלי לוי-אבקסיס תהיה על המכסה של העבודה. חברי כנסת בעבודה העריכו הערב כי אורלי לוי תהיה חלק מהרשימה המאוחדת עם מרצ.

איחוד בימין | מקורבי בנט: ״הבשורה שלנו לא מתחברת עם כהניזם״

בד בבד נמשכים העימותים בימין על רקע מאמצי איחוד המפלגות שם. במהלך השיחות אמרו מקורבי נפתלי בנט כי ״הבשורה של הימין החדש לא מתחברת עם כהניזם״. בנט שוקל בשלב זה את כל האפשרויות. איתמר בן גביר מעוצמה יהודית מסר בתגובה: "מצחיק שבפעם הקודמת בן גביר כנראה כן התאים לבשורה של 'הימין החדש' כאשר בנט הציע לו מקום שמיני ברשימה. בכל מקרה גם לשיטתנו נכון שיהיו שתי מפלגות מימין לליכוד".


הפופולריים