עמיר פרץ: אין ברירה, חייבים את האיחוד עם מרצ

עמיר פרץ: אין ברירה, חייבים את האיחוד עם מרצ

בישיבת הנהלת העבודה אמר יו"ר העבודה-גשר שיקים צוות מו"מ ויביא את סוגיית האיחוד לאישור ביום שלישי. ח"כ שמולי: הליכה לבחירות ללא איחוד היא הימור מסוכן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ וניצן הורוביץ
צילום: צילום: מרים אלסטר ואבשלום ששוני, פלאש 90

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ אמר היום (ראשון) בישיבת הנהלת המפלגה כי על המפלגה להתאחד עם מרצ. "אני עושה חשבון רק למפלגה ולאנשי מקצוע, אין ברירה חייבים את האיחוד" אמר פרץ. הוא הוסיף: "אעשה מאמץ לשמור על כולם כולל על אורלי לוי". פרץ עדכן כי יקים צוות משא ומתן לאיחוד עם מרצ וכי האיחוד יובא לאישור ביום שלישי. בישיבה הוחלט שאת המשא ומתן יוביל צוות שבו יהיו חברים המזכל ערן חרמוני והשר לשעבר אופיר פינס.

אמש דווח בכאן חדשות כי חברי כנסת מהעבודה לוחצים על פרץ להתאחד עם ניצן הורוביץ. שותפתו אורלי לוי-אבקסיס מתנגדת לאיחוד כזה. חבר הכנסת איציק שמולי (העבודה) אמר היום בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, שהליכה לבחירות ללא איחוד היא הימור מסוכן.


"אין יתרון להליכה בנפרד של מפלגת העבודה, 150 אלף קולות ילכו לפח", אמר שמולי וציין כי חיבור עם מרצ יהיה טכני בלבד. "זו לא חתונה קתולית. אני לא אהפוך מחר לחבר מרצ ותמר זנדברג לא הולכת להיות חברת העבודה. אם לא נעשה מהלך טכני, אחת מהמפלגות עלולה להימחק, הדבר עלול לחסל את הסיכוי של גנץ להיות ראש ממשלה", הוסיף. 

גם חבר הכנסת לשעבר ממפלגת העבודה איתן כבל, התייחס הבוקר לאפשרות של חיבור עם מרצ בכאן רשת ב: "חייבים ללכת למהלך כזה, אין ברירה. שתי המפלגות עלולות למצוא עצמן מחוץ לכנסת". כבל ציין כי חייב לבצע מהלך אסטרטגי שיציל את גוש השמאל: "בפעם הקודמת שכנעתי אנשים להצביע עבודה רק כדי שהמפלגה לא תיעלם". 

לפני כשלושה שבועות פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי בכחול לבן קיים חשש שהיעדר איחודים בין העבודה והמחנה הדמוקרטי עלול להביא לכך שאחת מהן לא תעבור את אחוז החסימה. בשל כך, דווח שבמפלגה תכננו להפעיל לחץ ציבורי כדי לקדם איחוד בין המחנה הדמוקרטי לעבודה. החשש הוא שדווקא מפלגתו של עמיר פרץ היא זו שלא תצלח את הבחירות. אין מצב שבו יהיה איחוד בין כחול לבן לאחת מהרשימות.

הפופולריים