כהן: מי שמצביע לליברמן מצביע לבחירות רביעיות; ליברמן: תהיה הכרעה

כהן: מי שמצביע לליברמן, מצביע לבחירות רביעיות

יו"ר ישראל ביתנו: "מקווה שניתן יהיה להקים ממשלה ציונית מקיר לקיר" • שר הכלכלה תקף את כחול לבן ואמר כי מי שמצביע לגנץ מצביע לממשלה עם ערבים: "כחול לבן מוכנים ועשו דיונים עם טיבי, אבל רק לא ביבי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן ואלי כהן
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ביקר היום (שבת) בחריפות את יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ואמר כי מי שמצביע לליברמן – מצביע לבחירות רביעיות. כהן הדגיש שכדי להימנע ממערכת בחירות נוספות, הציבור צריך להצביע על פי השקפותיו לראש הממשלה בנימין נתניהו או ליו"ר כחול לבן בני גנץ.

• נתניהו דרוך וטעון לקראת המלחמה על החסינות | פרשונת

"אם רוצים להימנע ממערכת בחירות רביעית – הדרך היא אחת: מי שבעד ממשלת ימין לאומי צריך להצביע לנתניהו ומי שבעד ממשלת שמאל וערבים צריך להצביע לגנץ ולכן מי שמצביע לליברמן – מצביע לבחירות רביעיות כי הוא לא תומך לא בזה, ולא בזה", אמר כהן באירוע "שבת תרבות" בגבעתיים.

כהן תקף את כחול לבן על כך שלא הסכימו להתפשר ולהיכנס לממשלת אחדות עם נתניהו. "הם מוכנים ועשו דיונים עם טיבי, אבל רק לא ביבי. ביבי היה בסיירת מטכ"ל, משפחה שכולה, תרם למדינה – איתו זה לא בסדר".


בתוך כך, ליברמן התייחס לנושא ועדת הכנסת שתדון בחסינות ואמר כי הוא מקווה שיושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין ינהג בממלכתיות בכל הנוגע לדיון בבקשת החסינות של נתניהו: "תפקידו של יו"ר הכנסת אינו פוליטי. לא מעוניין להיכנס לעימות עם אדלשטיין, אך אעשה זאת אם לא תהיה ברירה". על הבחירות השלישיות אמר: "בבחירות תהיה הכרעה. מניח שהתוצאות וגם הסקרים ישתנו, מקווה שניתן יהיה להקים ממשלה ציונית מקיר לקיר".

ח"כ עופר שלח מכחול לבן התייחס אף הוא לנושא החסינות ואמר: "מעריך שיו"ר הכנסת לא ינסה לעכב את הדיון בחסינותו של נתניהו, ולכן לא יהיה צורך במהלך להחלפת אדלשטיין בכנסת הנוכחית. אדלשטיין מבין שאי אפשר לעמוד בדרכם של 65 ח"כים המעוניינים בדיון בחסינות כבר עכשיו, לבוחרים שילכו לקלפי במארס מגיעה ודאות".

הפופולריים