נתניהו נגד יועמ"ש הכנסת: גויס כדי לשרת את קמפיין "רק לא ביבי"

רה"מ נגד איל ינון: גויס לקמפיין "רק לא ביבי"

בשיחות סגורות תקף ראש הממשלה את איל ינון על רקע נושא החסינות וכינוס ועדת הכנסת, ואמר שהתנהלותו היא בושה: "אני רוצה להבהיר - נעשה כאן אי צדק, מגייסים טריבונל משפטי נגדי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואייל ינון
צילום: צילום: פלאש 90

ברקע הדיון בעניין החסינות, והאפשרות שוועדת הכנסת תכונס כדי לדון בנושא, תוקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את היועץ המשפטי לכנסת איל ינון. בשיחות סגורות אומר נתניהו כי ינון גויס על ידי גורמים משפטיים לקמפיין "רק לא ביבי" של כחול לבן. כך פורסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11.


נתניהו אף אמר כי התנהלות ינון היא בושה, והוא כבר תכנן לפסול עצמו מעיסוק בנושא החסינות וכינוס ועדת הכנסת, אך שינה את דעתו לאחר שקיבל טלפון מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. "אני רוצה להבהיר: נעשה כאן אי צדק, מגייסים טריבונל משפטי נגדי", אמר ראש הממשלה. נתניהו הוסיף כי הוא לא פוסל עתירה לבג"ץ – אבל בינתיים לא חושף את הקלפים.

מנגד, גורמים בפרקליטות אומרים שמנדלבליט רואה את נושא החסינות כקרב על המדינה ועל שלטון החוק. כך דיווח פרשן כאן חדשות מוטי גלית ב"השבוע". מנדלבליט מעריך שהכנסת תדחה את בקשת החסינות של ראש הממשלה, ושאפשר יהיה להגיש את כתב האישום נגדו עוד לפני הבחירות.


הפרסום הערב מצטרף לדיווח אמש בחדשות הערב בכאן 11 כי בכירים בליכוד מספרים שנתניהו הודה בשיחות סגורות שאין, ככל הנראה, דרך למנוע את הקמת ועדת הכנסת, שתדון בחסינות בעניינו. אותם בכירים אומרים שנתניהו למעשה השלים עם העובדה שהוועדה תוקם, ושהוא מודע לכך שגם ליושב ראש הכנסת אין דרך לעצור את התהליך. זאת לאור חוות הדעת שצפוי להגיש בקרוב היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון. בליכוד ככל הנראה ינסו לעכב את ההליך באמצעות הגשת בג"ץ, אך לטענת הבכירים גם נתניהו עצמו מבין שיהיה מדובר רק בעיכוב בלבד ולא במניעת הקמת הוועדה.

 

הפופולריים