תגובות זועמות על דברי השר פרץ על הקהילה הגאה: "איש שפל"

תגובות זועמות על דברי פרץ: "איש שפל"

בריאיון שפורסם בידיעות אחרונות, אמר שר החינוך כי משפחה נורמטיבית היא "עם איש ואישה". ח"כ הורוביץ: "פרץ מגרד קולות מהימין הקיצוני בהומופוביה, בגזענות, בשנאת אדם". גנץ:" שר חינוך חייב להחזיק בעמדות שמכבדות את כל הילדים בישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר רפי פרץ, מצעד הגאווה בירושלים 2019, ארכיון
צילום: צילום: מרים אלסטר, הדס פרוש, פלאש 90

תגובות חריפות במערכת הפוליטית על דברי שר החינוך רפי פרץ בריאיון לידיעות אחרונות, לפיו הוא מודה לאלוהים שילדיו "גדלו בצורה טבעית ובריאה" מבחינת נטייתם המינית. בריאיון שפורסם היום (שישי) במוסף 7 ימים של העיתון, הוסיף שר החינוך כי משפחה נורמטיבית היא "עם איש ואישה".

יו"ר המחנה הדמוקרטי, חבר הכנסת ניצן הורוביץ, צייץ בתגובה בטוויטר: "רפי פרץ איש שפל. כך בוחר שר החינוך של ישראל לגרד קולות מהימין הקיצוני: בהומופוביה, בגזענות, בשנאת אדם". הוא הוסיף: "מי אתה שתגיד לי איך לחיות את החיים שלי? מזל שההורים שלי לא כמוך, מאחל לכל אדם הורים שונים ממך".

ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה-גשר צייץ בטוויטר תמונה שלו עם בן זוגו ובנם, וכתב בתגובה לדברי שר החינוך: "תביט, הרב רפי, ככה נראית משפחה 'טבעית ובריאה' בתוך מדינה בהפרעה שנתנה לך להיות שר החינוך שלה". גם יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב לדברי השר פרץ בחשבון הטוויטר שלו. גנץ כתב כי "במדינה שלנו בשנת 2020 שר חינוך חייב להחזיק בעמדות שמכבדות את כל הילדים בישראל על דתם, נטיותיהם המיניות ולאומם, ולא לשכוח שכל אדם נברא בצלם".

מועצת התלמידים והנוער הארצית הוקיעה את דברי שר החינוך. בהודעה שפרסמה המועצה, נאמר כי היא תמשיך לפעול למען רווחת בני הנוער בארץ מכל הקהילות, ותפעל להפיכת שיח ציבורי למכיל ומקבל יותר בעבור כל אדם באשר הוא. ארגון המורים והמורות הגאים במערכת החינוך גינה אף הוא את דברי פרץ ואמר כי "מול אותן אמירות חשוכות, הומופוביות וגזעניות יש להזכיר שהשנאה הזו לא מבלבלת ואינה מייצגת אותנו".

מנגד, חבר מפלגת עוצמה יהודית איתמר בן גביר צייץ דברי תמיכה בשר פרץ. בן-גביר כתב כי "העליהום נגד הרב רפי פרץ מלמד עד כמה השמאלנים חוששים ומשתוללים". הוא הוסיף: "לא יעזור לכם, נביא לניצחון הימין בבחירות".

הבוקר פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי הרב פרץ אמר שבכוונתו להגדיל את התקציבים שיועברו לישיבות התיכוניות ולאולפנות. בריאיון לעלון השבת "מצב הרוח" הוסיף שר החינוך כי הוא מתכוון להפחית את נטל תשלומי ההורים בחינוך הממלכתי-דתי.

במקביל לסערה סביב דברי פרץ, חברת הכנסת איילת שקד ממפלגת הימין החדש התייחסה לאפשרות של איחוד במפלגות הימין, ואמרה כי בימים הקרובים תתקבל החלטה בעניין."זו החלטה לא פשוטה, תמיד יש דעות לכאן ולכאן, יש היסטוריה ויש סקרים", אמרה שקד בכינוס רשויות של המועצה הציונית וההסתדרות הציונית העולמית.

הפופולריים