אחרי החלטת נתניהו לעצור מינויים: ביטן מוותר על תפקיד שר החקלאות

בגלל העיכובים: ביטן ויתר על תפקיד שר החקלאות

בהודעתו מסר ביטן כי "חבל שמינוי שהיה צריך להתבצע לפני שנתיים, נדחה כל הזמן באמתלות שונות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת דוד ביטן הודיע היום (שישי) כי הוא החליט לוותר על המינוי לתפקיד שר החקלאות, בשל העיכוב בסבב המינויים - בשל הביקורת של בג"ץ. בהודעתו מסר ביטן כי "חבל שמינוי שהיה צריך להתבצע לפני שנתיים נדחה כל הזמן באמתלות שונות, עד שהגענו לנקודה שמעקרת אותו מתוכן". 

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בעקבות הודעתו של ח"כ ביטן כי "הוא נהג נכון כשוויתר על המינוי. איש ציבור שנחשד בפלילים צריך לפנות את מקומו וללכת להילחם על חפותו". עוד הוסיפה התנועה כי היא קוראת ליועץ המשפטי לממשלה "למצות את הדין באופן המהיר ביותר שניתן, כדי להימנע מהימשכות ההליכים שגורמת לעינוי דין עבור הנחקר".

אתמול החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לעצור את כל סבב המינויים שתוכנן בממשלה ביום ראשון. זאת  בשל ביקורת שהשמיע בג"ץ בפסק דין שניתן אתמול על הליך מינויי השרים בממשלת מעבר. בעתירה שהוגשה לבג"ץ בנוגע למינויו של נפתלי בנט לשר הביטחון, נקבע שהעיתוי מעורר קושי, וכי לא יהיה ניתן לקבל התנהלות שממשלת מעבר, שאינה נהנית מאמון הכנסת, תנצל את הסמכות הנתונה לה ותגדיל עד בלי די את מספרם של חברי הממשלה ללא אישור הכנסת. 

בתחילת החודש הודיע נתניהו על סבב מינויים בממשלה, לאחר שהתפטר מתפקידי השרים בהם החזיק בסוף החודש שעבר. בנוסף לביטן, הוחלט למנות את סגנית השר ציפי חוטובלי מהליכוד לשרת התפוצות, את שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא-ביטון לשרת הרווחה, ואת סגן השר יצחק כהן מש"ס לשר הבינוי והשיכון.

הפופולריים